dsc1391-enhanced-382154186715.jpg

Univerzita Pardubice, Dopraní fakulta Jana Pernera, Oddělení aplikované matematiky

V letech 1959-1964 absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy (MFF UK) v Praze v oboru matematika - fyzika. 1976-1979 absolvoval na MFF UK 3-letý PGS v oboru moderní aplikovaná algebra, získal tak vědeckou kvalifikaci b).

V období 1978-1979 absolvoval 2-letý PGS pro středoškolské profesory v oboru matematika - fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě UK Praha.

Během let 1970-1992 byl externím spolupracovníkem Kabinetu pro modernizaci vyučování fyzice ČS AV a také Kabinetu pro modernizaci vyučování matematice při MÚ ČSAV.

V roce 1978 z aplikací kybernetických metod obhájil titul PhDr. Na UK, o rok později získal titul CSc. na MFF UK z oboru didaktika fyziky, a v roce 1980 na MFF UK titul RNDr. z aplikací kybernetických metod na MFF UK.

V roce 1986 obhájil titul docent na MFF UK, a v roce 1997 byl jmenován profesorem na UK Praha.

Pedagogicky a vědecky pracoval od r. 1975 na vysoké škole (Univerzita Hradec Králové, dříve Pedagogická fakulta v Hradci Králové), od r. 1972 externě jako odborný asistent na VŠCHT Pardubice ve výuce statistiky, později od roku 1995 jako docent a pak profesor na Fakultě sociálně správní UPCE. Od r. 2001 působí na Dopravní fakultě Jana Pernera, Univerzita Pardubice.

Vydal 10 knih v nakladatelství Academia Praha z oboru aplikované stochastiky a asi 150 článků v recenzovaných časopisech.

Mezi jeho zájmy patří aplikace fuzzy matematických metod v diagnostice, stochastické procesy s vágními daty, psychodiagnostika.

prof. PhDr. RNDr. Zdeněk Půlpán, CSc.
Dopravní fakulta Jana Pernera