O nás - Univerzita Pardubice

Univerzita Pardubice je:

• půda, na které se snoubí tradice a zkušenost s moderním zázemím,
  • místo, které spojuje technické a společenské vědy v jeden celek,
  • prestižní instituce, ve které rádi přivítáme i vás.

Současnost

Univerzita Pardubice je ze zákona veřejnou vysokou školou a jedinou univerzitou v Pardubickém kraji. Poskytuje akademické zázemí osmi tisícům studentů a více než tisícovce zaměstnanců, z nichž polovinu tvoří akademičtí pracovníci. Vychovala na pětatřicet tisíc kvalifikovaných odborníků a díky dlouhodobě vysoké úrovni pěstované vzdělávací i vědecko-výzkumné činnosti se stala respektovaným centrem vzdělanosti rozvíjející vědecké poznání i tvůrčí lidský potenciál.

Rozvíjíme sedmdesátiletou tradici vzdělávání a nabízíme širokou škálu kvalitních studijních programů a moderní tvůrčí prostředí v řadě vědeckých disciplín.

Současnost

Historie

Ač je Univerzita Pardubice ve srovnání s některými evropskými univerzitními institucemi mladá svým věkem, může se pochlubit  bohatou historií a může být hrdá na svůj rychlý a dynamický růst!

Od roku 1945, kdy v pardubických chemických továrnách vznikla iniciativa založit vysokou školu, se toho hodně změnilo.

V průběhu několika desetiletí se původní Vysoká škola chemická v Pardubicích, poté čtyřicet let známá jako Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích proměnila z jednooborové chemicky zaměřené vysoké školy v moderní prestižní instituci se sedmi fakultami s téměř osmi tisíci studenty.

Historie

Studium

• Nabízíme 130 studijních oborů v bakalářském, magisterském i doktorském stupni vzdělání. Studovat můžete v prezenční i kombinované formě
  • Spolupracujeme se zahraničními univerzitami