Studium on-line

  • Jaké jsou možnosti vzdálené výuky v době zhoršené epidemiologické situace?

  • Jakým způsobem si studenti prvních ročníků aktivují účet (NetID) a přihlásí do studentského intranetu, studijní agendy STAG, e-mailové schránky?

  • Jak si poradit se vzdálenou výukou v prostředích MS Teams, Office365, Moodle apod.?

 


NetID - virtuální identita

NetID je jednoznačná identifikace studentů v rámci celé univerzity. Tuto identifikaci budete potřebovat na každém kroku, proto si ji velmi dobře zapamatujte. Účet není aktivován automaticky a před jeho prvním použitím je potřeba tento účet aktivovat. 

Postup pro aktivaci

Studentský email

Každý student Univerzity Pardubice má založený vlastní studentský email, který by měl používat po dobu svého studia. 

Zajímá mě studentský email

MS Teams

Při přihlašování do MS Teams vždy používejte váš účet NetID.
Jako první zadejte NetID ve tvaru: stXXXXX@upce.cz
Pozor nezaměňovat s e-mailem!
Dále použijte heslo k NetID účtu (ne k vašemu e-mailu).

MS Teams z pohledu studenta

Studentský intranet

Mějte neustálý přehled o dění na univerzitě a o studiu. Na studentském intranetu najdete pohromadě novinky, akce, informace o studiu, knihovně, ubytování, menze a další informace nezbytné pro studium. 

Vstup - příhlášení pomocí NetID

Office 365

Všichni naši studenti mají Microsoft Office po dobu studia zdarma. K dispozici je vždy aktuální verzi kompletního balíku aplikací Office, který obsahuje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Lync, Access a Publisher. S aplikacemi můžete pracovat online i offline.

Získat svůj balíček

Moodle

Uživatelský účet je zakládán automaticky při prvním přístupu do systému. Samotné přihlášení probíhá standardně s využitím účtu NetID.

Přihlášení do LMS Moodle

Vzdálená výuka FAQ

Proč se studentům nedaří přihlásit k MS Teams a další časté dotazy.

Často kladené otázky

Informační systém STAG

STAG je vaším portálem se studijními informacemi. Slouží k evidenci studijních programů, oborů, studijních plánů a předmětů a průběhu vašeho studia od zápisu po výsledky zkoušek. Umožňuje předzápis předmětů, zápis na termíny zkoušek nebo třeba prohlížení a vyhledávání rozvrhů.

Vstoupit do STAGu

Studentské průkazy

Po zápisu do 1. ročníku obdržíte průkaz studenta. Bude se vám hodit pro stravování v menze,v knihovně, copycentru a pro vstupy do některých budov. Můžete si také zařídit vystavení ISIC kartičky, se kterou vás čeká velké množství výhod a slev po celém světě. 

Potřebujete pomoci?

Wi-Fi

Připojte se k nejrozšířenější Wi-Fi síti na světě. Ať už jste v Pardubicích, v Římě nebo třeba v Singapuru. S jedním účtem a zcela zdarma.

Chci se připojit

Připojení do sítí

V kampusu máte možnost připojit se na internet přes Wi-Fi, na kolejích a v učebnách přes pevnou síť a využít můžete i VPN.

true