Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

20_06_05_upce_studium_047_148819.jpg
  • Jaké jsou možnosti vzdálené výuky v době zhoršené epidemiologické situace?

  • Jakým způsobem si studenti prvních ročníků aktivují účet (NetID) a přihlásí do studentského intranetu, studijní agendy STAG, e-mailové schránky?

  • Jak si poradit se vzdálenou výukou v prostředích MS Teams, Office365, Moodle apod.?


NetID - virtuální identita

NetID je jednoznačná identifikace studentů v rámci celé univerzity. Tuto identifikaci budete potřebovat na každém kroku, proto si ji velmi dobře zapamatujte. Účet není aktivován automaticky a před jeho prvním použitím je potřeba tento účet aktivovat. 

Studentský e-mail

Každý student Univerzity Pardubice má založený vlastní studentský e-mail, který by měl používat po dobu svého studia. 

MS Teams

Při přihlašování do MS Teams vždy používejte váš účet NetID.
Jako první zadejte NetID ve tvaru: stXXXXX@upce.cz
Pozor nezaměňovat s e-mailem!
Dále použijte heslo k NetID účtu (ne k vašemu e-mailu).

Studentský intranet

Mějte neustálý přehled o dění na univerzitě a o studiu. Na studentském intranetu najdete pohromadě novinky, akce, informace o studiu, knihovně, ubytování, menze a další informace nezbytné pro studium. 

Office 365

Všichni naši studenti mají Microsoft Office po dobu studia zdarma. K dispozici je vždy aktuální verzi kompletního balíku aplikací Office, který obsahuje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Lync, Access a Publisher. S aplikacemi můžete pracovat online i offline.

Moodle

Univerzitní platforma pro e-learning. Uživatelský účet je zakládán automaticky při prvním přístupu do systému. Samotné přihlášení probíhá standardně s využitím účtu NetID.

Vzdálená výuka FAQ

Proč se studentům nedaří přihlásit k MS Teams a další časté dotazy.

Informační systém STAG

STAG je vaším portálem se studijními informacemi. Slouží k evidenci studijních programů, oborů, studijních plánů a předmětů a průběhu vašeho studia od zápisu po výsledky zkoušek. Umožňuje předzápis předmětů, zápis na termíny zkoušek nebo třeba prohlížení a vyhledávání rozvrhů.

Studentské průkazy

Po zápisu do 1. ročníku obdržíte průkaz studenta. Bude se vám hodit pro stravování v menze, v knihovně, copycentru a pro vstupy do některých budov. Můžete si také zařídit vystavení ISIC kartičky, se kterou vás čeká velké množství výhod a slev po celém světě. 

Wi-Fi

Připojte se k nejrozšířenější Wi-Fi síti na světě. Ať už jste v Pardubicích, v Římě nebo třeba v Singapuru. S jedním účtem a zcela zdarma.

Připojení do sítí

V kampusu máte možnost připojit se na internet přes Wi-Fi, na kolejích a v učebnách přes pevnou síť a využít můžete i VPN.