Vážení studenti Univerzity Pardubice,

naše univerzita nyní nabízí v rámci svých licenčních programů Microsoft Office všem svým studentům po dobu studia zdarma. Máte tak k dispozici vždy aktuální verzi kompletního balíku aplikací Office, který obsahuje Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Teams, Access a Publisher. S aplikacemi můžete pracovat online i offline, tedy i v situaci, kdy zrovna nejste připojení k internetu, a použít je pro svou práci ve škole.

Dokud u nás budete studovat, budete mít všechny tyto aplikace zdarma a zcela legálně.

 • Office můžete instalovat až na 5 svých soukromých zařízení – PC, Mac, iPad i chytré telefony (Android, iPhone).
 • Využijte cloudový disk OneDrive pro své dokumenty, školní práce, fotografie, videa či zálohy. Soubory pak můžete automaticky synchronizovat se všemi svými zařízeními nebo snadno sdílet se spolužáky či učiteli.
 • Získejte cenné zkušenosti s nejpoužívanějším a na trhu nejžádanějším balíkem aplikací.
 • Vaše Office budou vždy aktuální. Až vyjde nová verze, automaticky ji obdržíte také.

 

Upozornění: Následující den poté, co studium ukončíte, proběhne automatická deaktivace Vašich přihlašovacích údajů (NetID). Tedy např. následující den po úspěšné obhajobě státních zkoušek nebo den následující po zanechání studia již nebudete mít možnost využívat studentských licencí MS Office.

S dostatečných předstihem tedy nezapomeňte provést zálohování obsahu úložiště OneDrive a obsahu dalších aplikací.

Výjimkou z výše uvedeného je situace, kdy si před úspěšným zakončením studia podáte přihlášku k navazujícímu studiu. V takovém případě Vám zůstane aktivní e-mail a OneDrive do doby, než bude zřejmé, zda k navazujícímu studiu opravdu nastoupíte nebo ne, nejdéle však do 31. 10. daného kalendářního roku.

 

K získání vašich Office postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

 1. Pro PC a Mac:

  1. Navštivte stránku office365.upce.cz
  2. Zde se přihlaste svým NetID ve formátu netid@upce.cz a svým školním heslem.
  3. Na instalační stránce si zvolte jazyk aplikací a stiskem tlačítka Nainstalovat zahajte stažení instalačního balíku a vlastní instalaci Office.
   Nezobrazí-li se vám instalační stránka, klikněte na symbol    vpravo nahoře, zvolte Nastavení služeb Office 365 a poté Software.
  4. V průběhu instalace se přihlaste svým NetID účtem ve formátu netid@upce.cz a svým školním heslem.
 1. Pro iOS a Android:

  1. Stáhněte si následující aplikace z obchodu s aplikacemi na dané platformě:
 1. Spusťte staženou aplikaci a přihlaste se svým NetID ve formátu netid@upce.cz a svým školním heslem k získání plné funkcionality.

V případě potíží získáte bližší informace na následující stránce s návody: https://studenti.upce.cz/dalsi/cits/office365.html