Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

dsc1391-enhanced-382153.jpg

Mentoring je způsob vedení zaměstnanců a metoda učení a profesního rozvoje mladých, respektive začínajících domácích i zahraničních akademických a výzkumných pracovníků, včetně postdoktorských pracovníků a studentů doktorských studijních programů (dále jen „mladých výzkumných pracovníků“), a to prostřednictvím podpory a pomoci poskytované zkušenými kolegy/kolegyněmi.

mentor - logo

Začíná 3. ročník mentoringového programu

Mentoringový program začne úvodním workshopem již 1. listopadu 2023. Přihlášku najdete v sekci REGISTRACE. Těšit se můžete i na další zajímavé akce a inspirativní workshopy, které pro Vás připravujeme.

2. ročník mentoringu úspěšně ukončen

V červnu 2023 proběhl závěrečný workshop 2. ročníku mentoringu na Univerzitě Pardubice. I v tomto ročníku probíhaly vzdělávací akce, na které se mohli hlásit studenti doktorských studií, začínající výzkumní pracovníci a zájemci o dané typy oblastí vzdělávání. Více se o celém průběhu mentoringu budete moci dočíst v hodnocení 2. ročníku, které pro Vás momentálně připravujeme.

Jste-li začínající vědec nebo vědkyně, doktorand nebo doktorandka, využijte možnost mentoringu zkušenějších kolegů, kteří vám mohou jako mentoři pomoci při nastartování vaší vědecké kariéry, mohou vás také podpořit radou při dokončování studia, s výběrem studijního nebo pracovního výjezdu do zahraničí apod. Každý sám nejlépe víte, s čím případně potřebujete pomoci. Možností je mnoho.

Mentor může být osoba z jiné katedry, jiné fakulty, i osoba mimo naši univerzitu.

Důležité je, aby byl mentor někdo, komu budete důvěřovat.

Můžete potenciálního mentora oslovit a domluvit se na mentoringu již nyní. Možná máte někoho již vybraného, možná vám pomůže seznam mentorů, který je přístupný na této webové stránce.

Kdybyste ani zde nenašli svého mentora, nevadí. Pomůžeme vám s výběrem.

Ať už mentora máte nebo ne, je třeba se přihlásit. Přihlásit se můžete buď pomocí elektronické přihlášky zde v sekci Mentoring nebo nás kontaktujte.

Přijetí přihlášky vám potvrdíme.

Dne 1. listopadu 2023 od 13 hodin se bude konat úvodní workshop v krásném prostředí bistra Laborka, který Vám nenásilnou formou pomůže ujasnit si své mentoringové cíle a nabíde odpovědi na Vaše případné otázky.

Své zkušenosti s mentoringem s Vámi budou sdílet speciální hosté:

doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D. - prorektor pro vědu a tvůrčí činnost

prof. Ing. Roman Bulánek Ph.D.  - mentor a profesor z Fakulty chemicko-technologické

a další mentoři i mentorovaní z minulých ročníků.

Doporučujeme vám přečíst si před workshopem Příručku mentoringového programu případně kontaktovat náš tým (sekce Dokumenty k mentoringu nebo sekce Kontakty).

V rámci projektu HR Strategie rozvoje Univerzity Pardubice byl vytvořen návrh systému mentoringu pro studenty doktorských studijních programů, začínající vědecké a akademické pracovníky/mladé výzkumné pracovníky/postdoktorandy, jehož cílem je poskytnutí systémové podpory a odborného vedení ze strany zkušených kolegů, zkvalitnění podmínek pro VaV, možnost profesního rozvoje a dlouhodobého kariérního postupu.

Článek - Univerzita Pardubice rozjíždí nový mentoringový program (prof. Ing. Roman Bulánek, Ph.D.)
on_air.jpg
Video - UPCE On Air: prof. Ing. Roman Bulánek, Ph.D., Fakulta chemicko-technologická

-
Umění sebevědomé prezentace I, II

Není náhodou, že prakticky každý, kdo kdy hnul chodem dějin, dokázal mluvit k lidem, nadchnout dav. Jsou to právě prezentační dovednosti, na kterých závisí úspěch vašich nápadů. Naučte se to, než váš příští projekt zmizí v zapomnění. A v akademické sféře to platí stoprocentně. Na správné …

Mentoring - úvodní workshop 27. 10.

Zahajujeme nový ročník mentoringového programu. Studenti doktorského studia a mladí vědci přihlašujte se zde: www.upce.cz/mentoring Přijďte na zahajovací workhop 27. 10. od 9 hodin v budově rektorátu, 4. NP. Mentorování od zkušenějších kolegů - mentorů pomáhá zrychlit …

Novinky

fotka_186079.png
17. 06. 2022

MENTORING - pozvánka na závěrečné setkání

Zveme všechny zájemce z akademické obce na závěrečné setkání mentoringového programu dne 22. 6. od 13 hodin koleje, blok C, klub v 1.patře nad recepcí Zveme i případné zájemce o další ročník mentoringového programu, který odstartuje na podzim tohoto roku. Budete mít jedin…