Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

20_06_05_upce_studium_083_153813.jpg

Tvoje virtuální identita (NetID)

NetID je jednoznačná identifikace studentů v rámci celé univerzity. Tuto identifikaci budete potřebovat na každém kroku, proto si ji velmi dobře zapamatujte. Účet není aktivován automaticky a před jeho prvním použitím je potřeba tento účet aktivovat. 

Studium on-line

Víte, že po dobu studia můžete zdarma využívat Windows 10 či Office 365 až na 5 zařízeních? Tady najdete spoustu návodů a informací, jak se třeba připojit na super rychlou wi-fi síť v celém kampusu, jak si nastavit studentský e-mail nebo třeba si upravit svůj rozvrh. A tím nabídka IT vychytávek, které se hodí nejen ke studiu, nekončí.

Univerzitní knihovna

K registraci potřebujete jen jednu návštěvu a jeden podpis. Pak už si můžete půjčit nebo si rychle oskenovat skripta, učebnici či odbornou knihu, okopírovat si formuláře, vytisknout třeba seminárku, přečíst si noviny nebo časopisy, naučit se, jak vyhledávat a poznat věrohodné zdroje a jak je ocitovat. A také se třeba jen v klidu někde učit, nebo psát diplomku a sejít se se spolužáky nad projektem v jedné ze tří skupinových studoven.

Koleje a jídlo

Koleje univerzity nabízí asi 1 300 lůžek v pěti pavilonech kampusu a ve 2 kategoriích podle vybavení. V rámci celé ČR získaly koleje Univerzity Pardubice titul „Kolej roku 2015“. Univerzitní menza má dvě jídelny. Menza vaří denně minimálně 4 druhy hlavních teplých jídel, Dobře se najíte i v jídelně na nám. Čs. legií, v jídelně v areálu v Doubravicích, a také v bistru na DFJP.

Katedra tělovýchovy a sportu

Máte radši míčové hry, kondiční cvičení, power-jógu, posilování nebo plavání? Badminton, squash či tenis, lezení, veslování, indoor cycling, sebeobranu? Záleží jen na vás, co si z nabídky sportů (povinně či volitelně) vyberete. Na katedře se děje daleko víc - soutěže, maraton v aerobiku, noční běh kampusem, turnaj mezi zaměstnanci a studenty, charitativní sportovní akce i přednášky o zdravém životním stylu.

Jazykové centrum

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Vaše znalosti můžete rozvíjet v rámci klasické výuky, ale máte taky šanci si zapsat kterýkoli z předmětů cizího jazyka a komunikace jako volitelný předmět. Jazykové centrum univerzity nabízí i výuku češtiny pro cizince, obecnou francouzštinu a španělštinu na několika jazykových úrovních. 

Studium v zahraničí

Láká vás studium nebo praktická stáž na některé z našich partnerských univerzit? Můžete vyjet až na 12 měsíců v rámci vzdělávacího programu Erasmus+ a navíc získáte i zahraniční stipendium. Stačí řádně ukončit první ročník a aktivně ovládat alespoň jeden cizí jazyk. Ale možnost výjezdů do zahraničí Erasmem nekončí, stačí sledovat informace na studentském intranetu.

Kariérní centrum

Odejdete připravení. Poradenství, kurzy, tréninky, workshopy vám pomohou kdykoliv během studia i před státnicemi. Je dobré vědět třeba, jak to právě vypadá na trhu práce.

Stipendijní program

U nás můžete získat prospěchové stipendium, ale také ubytovací nebo sociální. Výjimkou nejsou ani mimořádná stipendia, třeba za reprezentaci školy nebo za vynikající
výzkumný či tvůrčí úspěch. A využít jde i zahraniční stipendium, když se rozhodnete studovat nebo jet na praxi do ciziny. Univerzita vyplácí stipendia (a finanční pomoc) studentům podle vlastního stipendijního řádu bezhotovostně na bankovní účet, který si zapíšete do portálu IS STAG.

ALMA

Centrum ALMA Ti pomůže s vyrovnáváním formálních studijních podmínek, pokud jsi student se specifickými vzdělávacími potřebami, či zdravotním znevýhodněním.

APUPA

 APUPA Ti poskytne oporu v obtížné životní situaci, můžeš zde bezplatně a anonymně využít psychologické, psychoterapeutické, sociální poradenství, nebo se osobnostně rozvíjet.

E-shop a prodejna skript

Univerzita Pardubice je vaše nová identita, takže rozhodně potřebujete aspoň jedno univerzitní triko, mikinu nebo třeba tašku. Spoustu zajímavých věcí najdete v univerzitní e-shopu, kde si také můžete koupit skripta. Přímo v kampusu je prodejna, kde si lze vše i vyzkoušet a vyzvednout.

Polygrafické středisko

I na univerzitě můžete vázat. Kromě polygrafických služeb (tisky, kopírování) tady umí vazbu seminárních, semestrálních, později i bakalářských či diplomových prací. Vyrobí vám taky vizitky nebo promoční oznámení, potisknou CD i DVD. Umí i připínací placky s fotografií nebo s vaším vlastním návrhem o průměru 25 mm a 44 mm. Najdete ho v přízemí budovy EA.