Ubytování a stravování

Zázemí pro naše studenty a zaměstnance je pro nás klíčové.

Nabízíme kvalitní a cenově dostupné ubytování. A stejně je pro nás důležitá spokojenost našich strávníků!

Ubytování

Ubytování na vysokoškolských kolejích je nejpopulárnější způsob, jak studenti řeší ubytování během svého studia v Pardubicích.

Koleje Univerzity Pardubice mají kapacitu 1 320 lůžek a tvoří pět pavilonů, které se nachází přímo v univerzitním areálu. Pro studenty je připraveno několik variant dvoulůžkových pokojů a  garsoniér. Každý ubytovaný má k dispozici postel, lůžkoviny, povlečení, skříň, psací stůl a židli. V pavilonu KA jsou pokoje navíc vybaveny i ledničkou. V pavilonech KA, KB, a KD je v každém poschodí společná kuchyňka s elektrickými vařiči a mikrovlnnou troubou, společné jsou také WC a sprchy. Dvoulůžkové garsoniéry na pavilonu KE mají vlastní kuchyňku s ledničkou, elektrickým vařičem a vlastní  WC a sprchu. Nejkvalitnější ubytování je poskytováno v rekonstruovaném pavilonu KC, kde je k dispozici 95 nových dvoulůžkových apartmánů s vlastním sociálním zařízením a kuchyňským koutem.

Možnosti ubytování

Stravování

Pro stravování slouží především univerzitní menza, v jejíž budově jsou dvě jídelny. Studenti nejraději navštěvují hlavní velkou jídelnu v 1. poschodí menzy, kde si nemusí jídla objednávat předem a vybírají  si z aktuální nabídky. Pro zájemce o obědy s objednávkou jídel předem je určena malá jídelna v přízemí menzy. Menza denně vaří minimálně 4 druhy hlavních teplých jídel (z toho jedno bezmasé a jedno bezlepkové). Nabídka je doplněna o minutky, bagety, saláty, zákusky, cukrovinky a nápoje. Vedle jídelen v budově menzy je možné se stravovat v jídelně v budově na nám. Čs. legií, v jídelně v areálu v Doubravicích. Hlavní jídla odebíraná v zařízeních menzy jsou pro studenty cenově zvýhodněna.

Nabídku stravovacích služeb  doplňuje bistro v budově FChT a pizzerie ve studentském klubu DyDyBaBa v areálu kolejí. Studenti Fakulty zdravotnických studií a Fakulty restaurování v Litomyšli mají možnost odebrat cenově zvýhodněné obědy ve smluvních jídelnách. Ve všech hlavních budovách Univerzity je možné využít prodejní automaty s nabídkou teplých a studených nápojů a širokou nabídkou cukrovinek, sušenek a baget. 

Možnosti stravování
true