UPCE On Air

UPCE On Air – Podcast Univerzity Pardubice s inspirativními osobnostmi

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Dvakrát do měsíce najdete v pondělí od 17 hodin premiérově na univerzitních kanálech rozhovor s univerzitní osobností.

Koho si poslechnete příště

15. 4.
Ještě před nedávnem trávil své dny rozbíjením kokosu a soutěžením. Teď už zase usedá do lavice na Fakultě ekonomicko-správní. Enrique Lysoněk po návratu z reality show Survivor přišel do podcastu UPCE On Air, aby nám pověděl o celém průběhu soutěže a o tom, jak si vůbec zařídil volno ve škole.
Více informací

Pusťte si UPCE On Air i na svých oblíbených platformách


Do uší na Spotify profilu Univerzity Pardubice, Apple Podcast a Google Podcast

Spotify

Jako video na YouTube kanálu Univerzity Pardubice

Zhlédnout

Všechny epizody

2. 4.
Za rok naběhá více kilometrů, než někteří najezdíme autem a pyšní se titulem Mistr České republiky ve Spartan race 2019. Do toho pravidelně usedá do lavice na Fakultě elektrotechniky a informatiky, aby mohl čerpat nové informace a rozvíjet svou aplikaci. Do studia k nám tentokrát přišel Richard Hynek.
Více informací
17. 4.
V dalším díle podcastu UPCE On Air zabrousíme do pardubického univerzitního hokejového týmu Riders. Hostem byl tentokrát kapitán toho týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Jan Vacek. Tak se usaďte a poslechněte si, jak to v týmu funguje a jak se dá kombinovat hokej se studiem na Univerzitě Pardubice.
Více informací
4.4.
Zdravotnictví je v této době jedním z nejvytíženějších oborů vůbec. Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, která do světa každoročně posílá nové všeobecné sestry nebo třeba zdravotnické záchranáře, letos slaví 15 let od svého založení. My jsme si do podcastu UPCE On Air pozvali děkanku této fakulty doc. Janu Holou.
Více informací
21. 3.
Podcast Univerzity Pardubice UPCE On Air přináší opět rozhovor na téma Ukrajina. Tentokrát jsme si pozvali studenta Dopravní fakulty Jana Pernera, který se s čerstvým řidičským průkazem na autobus vydal převézt uprchlíky z okupované země. Petr Bystroň jezdí na Ukrajinu už spoustu let a s námi se podělil o to, jak cesta probíhala.
Více informací
14. 3.
Další díl podcastu UPCE On Air přináší rozhovor s antropologem doktorem Tomášem Boukalem z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Společně jsme si popovídali o nynější situaci na Ukrajině a v Rusku ze společenského a kulturního pohledu. Jaký vliv má útok ruských vojenských jednotek nejen na obyvatele Ukrajiny, ale i Ruska? To se brzy dozvíte v dalším díle našeho podcastu.
Více informací
23. 2.
Situace mezi Ruskem a Ukrajinou se vyostřuje. Jaký pohled na to má historik doktor Zbyněk Vydra? Má tento konflikt kořeny v historii? Mimořádný díl podcastu UPCE On Air už brzy na všech platformách. Klikněte na více informací.
Více informací
14. 2.
První únorový díl podcastu UPCE On Air vám přináší rozhovor s děkanem Fakulty chemicko-technologické profesorem Petrem Kalendou. Ten má na kontě nejen organizaci soutěží, jako je například Hledáme nejlepšího mladého chemika, ale i spoustu ocenění. Z našeho nového studia přinášíme povídání o českém školství, soutěžích a studijních časech děkana absolventa. Tento podcast zároveň startuje sérii rozhovorů s děkany všech sedmi fakult Univerzity Pardubice.
Více informací

Podcast UPCE On Air vzniká za podpory Statutárního města Pardubice.

false
true