UPCE On Air

UPCE On Air – Podcast Univerzity Pardubice s inspirativními osobnostmi

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Dvakrát do měsíce najdete v neděli od 17 hodin premiérově na univerzitních kanálech rozhovor s univerzitní osobností.

Pusťte si UPCE On Air i na svých oblíbených platformách


Do uší na Spotify profilu Univerzity Pardubice, Apple Podcast a Google Podcast

 

Spotify

Jako video na YouTube kanálu Univerzity Pardubice

Zhlédnout

Všechny epizody

21.5.2023
Jak se dají skloubit antropologie, thajský box a psaní poezie? To nám v novém díle UPCE On Air odhalila Věra Viktorie Jiroušková z Fakulty filozofické. Ale to není vše! Tipli byste si, čeho se nejvíc bojí dívka, která jde bez obav do freedivingu nebo zkoumání vztahů ve věznicích?
Více informací
7.5.2023
Jak ovlivňuje náš psychický stav naše zdraví? Je možné přes duši léčit tělo? A jak dnešní lékaři přistupují k psychomatice? O duši, těle, nemocech, ale i bioetice a chovu včel jsme si povídali s novým děkanem Fakulty zdravotnických studií doc. RNDr. ThLic. Karlem Sládkem, Ph.D., MBA v dalším díle podcastu UPCE ON AIR.
Více informací
23.4.2023
Jistě každý obyvatel Pardubic aspoň jednou v životě zahlédl na Labi veslaře. O kráse, dřině i kamarádství v tomto sportu v dalším díle podcastu UPCE On Air vypráví dva studenti Univerzity Pardubice, členové univerzitního veslařského klubu Lucie Holčáková a Tomáš Bellay.
Více informací
9.4.2023
Hostem dalšího dílu podcastu UPCE On Air je tiskový mluvčí Městské policie Pardubice a absolvent Fakulty filozofické Univerzity Pardubice Jiří Sejkora, který mluví o tom, jak by měla vypadat moderní a hravá komunikace oficiální instituce na sociálních sítích.
Více informací
26. 3. 2023
Možností práce po vystudování Univerzity Pardubice je mnoho. My jsme si do studia pozvali absolventku Fakulty filozofické Lucii Fukovou, která je historicky první vládní zmocněnkyní pro záležitosti romské menšiny. Co její práce obnáší? Jak se k ní dostala a jak jí dopomohlo studium na UPCE? To vše se dozvíte v novém díle UPCE On Air.
Více informací
26.2.2023
Jak se mění nátura studentů v posledních letech? Co je zajímá a na co se více zaměřují? Dokáže pacient poznat rozdíl mezi tobolkou na léky vytisknutou na 3D tiskárně a tou normální? Proč je fyzikální chemie zbytečným strašákem? O tom všem jsme si povídali v dalším díle podcastu UPCE On Air s proděkankou pro vnější vztahy Fakulty chemicko-technologické Alenou Komersovou. Tak se usaďte a užijte si poslech.
Více informací
13.3.2023
lanit Evchev studies Masters in Organisation and Management in Healthcare. She was born in Ukraine to a Jewish family, and at the age of 6 moved to Israel with her family. New UPCE On Air episode brings you some interesting information about Ilanit's life - how did she even get to Czech republic?
Více informací
12.2.2023
Zajímalo by vás, proč na některé situace reagujete určitým způsobem a nebo proč se v některých situacích cítíte nepříjemně? Odpovědí na to může být váš osobnostní typ. Doktor Ondřej Svoboda z Fakulty ekonomicko-správní nám v dalším díle podcastu řekl, jak se sebou v tomto směru můžeme pracovat.
Více informací
29.1.2023
Pilot stíhacího letounu JAS-39 Gripen Aleš Svoboda si vybojoval místo v záložním astronautském týmu European Space Agency. Část svých studentských let strávil i na Dopravní fakultě Jana Pernera. V podcastu jsme si popovídali o tom, jak výběrové řízení probíhalo, jaké to je být pilotem Gripenu a jestli si do Vesmíru vezme nějaký talisman.
Více informací
15.1.2023
Rok 2023 nám v podcastu UPCE On Air zahájí student Fakulty ekonomicko-správní, profesionální florbalista a mladý podnikatel David Žáček. Moderátor Ondra Novotný s ním probral vše, co je náplní Davidova života. Od studia až po jeho začínající podnikatelskou dráhu.
Více informací
18.12.2022
Another english podcast is here and we are pleasured to introduce you Ama Fobi Osei-Mensah from Ghana. Ama Fobi is student of Faculty of Economics and Administration. In the podcast you will hear why is she studying here at UPCE and how is it connected to her home country and family.
Více informací
4. 12.2022
Ve speciálním díle podcastu UPCE On Air Vám přinášíme to nejlepší z didaktického klubu, ve kterém byl hostem student Fakulty filozofické Jan Nosek. Ten se v minulém roce vydal na Erasmus do Švédska a s námi sdílel například svůj pohled na skandinávský systém vzdělávání, zážitky ze svého pobytu nebo i to, na kolik peněz ho Erasmus vyšel.
Více informací
20.11.2022
Feminismus, sexuální obtěžování a gender - témata, která dost často rezonují společností. S profesorkou Milenou Lenderovou z Fakulty filozofické jsme si proto popovídali o rozdílu mezi genderem a pohlavím, o ženách v politice a jejich názorech nebo také o postoji české společnosti k feminismu.
Více informací
6.11.2022
17. listopadu slavíme svátek, víte ale proč? Je tento den spojován s hrdinstvím? A jak mladí pohlíží na hrdiny, které starší generace uznává? Mgr. Ondřej Podeszwa z Fakulty zdravotnických studií má hrdinství nejen ve svém oboru, ale i v krvi. Poslechněte si další díl podcastu UPCE On Air, kde jsme si na všechny otázky odpověděli.
Více informací
23.10.2022
Poslední díl rozhovorů s děkany fakult Univerzity Pardubice je tu. Jako sedmý v pořadí usedl do podcastového křesla děkan Dopravní fakulty Jana Pernera docent Libor Švadlenka. Nejen o fungování fakulty si s ním popovídal moderátor Ondra Novotný.
Více informací
9.10.2022
Seriál rozhovorů s děkany všech sedmi fakult Univerzity Pardubice se nám pomalinku blíží ke konci. Jako předposlední k nám do studia přišel děkan Fakulty filozofické Jiří Kubeš. Zajímavé povídání o fakultě a zájmech děkana si můžete už teď pustit na všech streamovacích platformách.
Více informací
25.9.2022
Celoevropská univerzitní Noc vědců se mílovými kroky blíží, a jelikož je letošní téma ,,Všemi smysly‘‘, připravili jsme pro vás speciální podcast. Do studia jsme si pozvali doktora Jana Vodičku, který se zabývá výzkumem čichu a chuti na Univerzitě Pardubice. Usaďte se, poslechněte si zajímavé povídání o lidských smyslech a 30. září se zastavte na Univerzitě Pardubice, která oživne pod kouzly našich vědců.
Více informací
18. 9. 2022
Další díl podcastu UPCE On Air přináší další rozhovor s jedním z děkanů Univerzity Pardubice. Tentokrát pozvání přijal profesor Jan Stejskal, který stojí v čele Fakulty ekonomicko-správní. Poslechněte si rozhovor o oborech na fakultě, studiu a nebo o tom, co je náplní jeho volného času.
Více informací
4. 9.2022
V dalším dílu podcastu nás navštívily doktorka Jana Košťálová a doktorka Kateřina Knotková. Obě dvě se účastnily mentoringového programu, který na Univerzitě Pardubice probíhal. Jedna jako mentorovaná a druhá jako mentorka. V rozhovoru vám předají své zkušenosti a názory, proč je mentoring na univerzitách vůbec potřeba.
Více informací
21. 8. 2022
V dalším díle podcastu UPCE On Air přivítáme studentku Filozofické fakulty Univerzity Pardubice, která má mimo své skvělé studijní výsledky i nespočet aktivit. Aneta Kohoutová se věnuje Kavárně Universitas, kde uskutečňují přednášky se zajímavými hosty, v Hradci Králové provozuje saunu a osvěžovnu NUUK, Nábleší a spoustu dalšího. Tak se usaďte a poslechněte si další podcast.
Více informací
7.8.2022
Lukáš Radil je profesionální hokejista, který má za sebou kariéru v české extralize, KHL i NHL. Od další sezóny bude opět oblékat dres pardubického Dynama. Kromě hokejové kariéry má za sebou i úspěšnou studijní kariéru na Univerzitě Pardubice. V podcastu UPCE On Air se dozvíte například to, jak to všechno dohromady zvládal.
Více informací
24. 7. 2022
Nejprve začal studovat na Fakultě elektrotechniky a informatiky, poté přesedlal na Fakultu ekonomicko-správní. Chvilku po ukončení studia mu nehoda změnila život. Co se stalo a jak s tím naložil? V dalším podcastu UPCE On Air vám absolvent Jiří Švihálek, který si říká Pacholek, nejen na tyto otázky odpoví.
Více informací
10. 7. 2022
Meditace, mindfulness, práce s dechem – jak vám tohle může pomoci při zkouškách? Nejen o tom jsme se bavili s lektorem mindfulness a vědcem z Fakulty chemicko-technologické Maxem Fraenklem.
Více informací
26. 6. 2022
Do dalšího dílu seriálu rozhovorů s děkany fakult Univerzity Pardubice k nám přišel zástupce té nejmladší. Fakultu elektrotechniky a informatiky vede Ing. Zdeněl Němec, Ph.D., který nám pověděl například o tom, kde a jak se uplatňují jejich absolventi a co vše fakulta nabízí.
Více informací
12. 6. 2022
V dalším díle podcastu UPCE On Air si můžete poslechnout povídání se studentem a tváří Dopravní fakulty Jana Pernera Filipem Soškou. Filip se společně se svými kamarády rozhodl zpříjemnit učení studentům středních škol logistických a vymysleli projekt, který měl nastavit nový systém vzdělávání. A jak to probíhalo? Dozvíte se v našem podcastu.
Více informací
29. 5. 2022
Jaká je práce s knihami, které jsou stovky let staré? A jak naložila Fakulta restaurování s ošetřením sedm tisíc let staré studny? To vše a mnohem více se dozvíte v dalším díle podcastu UPCE On Air, kam si moderátorka Šárka Rusnáková pozvala děkana Fakulty restaurování Radomíra Slovika. Tento díl je zároveň pokračováním seriálu s děkany všech fakult Univerzity Pardubice.
Více informací
15. 5. 2022
Ještě před nedávnem trávil své dny rozbíjením kokosu a soutěžením. Teď už zase usedá do lavice na Fakultě ekonomicko-správní. Enrique Lysoněk po návratu z reality show Survivor přišel do podcastu UPCE On Air, aby nám pověděl o celém průběhu soutěže a o tom, jak si vůbec zařídil volno ve škole.
Více informací
2. 4.2022
Za rok naběhá více kilometrů, než někteří najezdíme autem a pyšní se titulem Mistr České republiky ve Spartan race 2019. Do toho pravidelně usedá do lavice na Fakultě elektrotechniky a informatiky, aby mohl čerpat nové informace a rozvíjet svou aplikaci. Do studia k nám tentokrát přišel Richard Hynek.
Více informací
17. 4. 2022
V dalším díle podcastu UPCE On Air zabrousíme do pardubického univerzitního hokejového týmu Riders. Hostem byl tentokrát kapitán toho týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Jan Vacek. Tak se usaďte a poslechněte si, jak to v týmu funguje a jak se dá kombinovat hokej se studiem na Univerzitě Pardubice.
Více informací
4.4.2022
Zdravotnictví je v této době jedním z nejvytíženějších oborů vůbec. Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, která do světa každoročně posílá nové všeobecné sestry nebo třeba zdravotnické záchranáře, letos slaví 15 let od svého založení. My jsme si do podcastu UPCE On Air pozvali děkanku této fakulty doc. Janu Holou.
Více informací
21. 3. 2022
Podcast Univerzity Pardubice UPCE On Air přináší opět rozhovor na téma Ukrajina. Tentokrát jsme si pozvali studenta Dopravní fakulty Jana Pernera, který se s čerstvým řidičským průkazem na autobus vydal převézt uprchlíky z okupované země. Petr Bystroň jezdí na Ukrajinu už spoustu let a s námi se podělil o to, jak cesta probíhala.
Více informací
14. 3. 2022
Další díl podcastu UPCE On Air přináší rozhovor s antropologem doktorem Tomášem Boukalem z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Společně jsme si popovídali o nynější situaci na Ukrajině a v Rusku ze společenského a kulturního pohledu. Jaký vliv má útok ruských vojenských jednotek nejen na obyvatele Ukrajiny, ale i Ruska? To se brzy dozvíte v dalším díle našeho podcastu.
Více informací
23. 2. 2022
Situace mezi Ruskem a Ukrajinou se vyostřuje. Jaký pohled na to má historik doktor Zbyněk Vydra? Má tento konflikt kořeny v historii? Mimořádný díl podcastu UPCE On Air už brzy na všech platformách. Klikněte na více informací.
Více informací
14. 2. 2022
První únorový díl podcastu UPCE On Air vám přináší rozhovor s děkanem Fakulty chemicko-technologické profesorem Petrem Kalendou. Ten má na kontě nejen organizaci soutěží, jako je například Hledáme nejlepšího mladého chemika, ale i spoustu ocenění. Z našeho nového studia přinášíme povídání o českém školství, soutěžích a studijních časech děkana absolventa. Tento podcast zároveň startuje sérii rozhovorů s děkany všech sedmi fakult Univerzity Pardubice.
Více informací

Podcast UPCE On Air vzniká za podpory Statutárního města Pardubice.

false
true