UPCE On Air

UPCE On Air – Podcast Univerzity Pardubice s inspirativními osobnostmi

Který z našich vědců pomáhá s diagnostikováním rakoviny? Věděli jste, že jeden z profesorů je vášnivý fotograf? Kdo ze studentů pro ostatní zařídil levnější jízdenky v MHD?

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Dvakrát do měsíce najdete v pondělí od 17. hodin premiérově na univerzitních kanálech rozhovor s univerzitní osobností.

Pusťte si UPCE On Air


Do uší na Spotify profilu Univerzity Pardubice

Poslouchat

Jako video na YouTube kanálu Univerzity Pardubice

Zhlédnout

Koho si poslechnete příště

Prof. Karel Rýdl z Fakulty filozofické. Jeho odborným zájmem jsou dějiny výchovy a vzdělávání, vývoj školství v zahraničí, školský management, v němž se soustředí na problematiku pojetí kvality a jejího hodnocení.
student Ahmed Ahmed Ahmed Salem, Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. Hostem prvního anglického podcastu je Ahmed Salem, který pochází z Jemenu a studuje na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Vypráví svůj osobní příběh o tom, jak opustil zemi, kde je válka a špatná politická situace. Mluví o své cestě za vzděláním, kdy střední školu vystudoval v Americe a následně odletěl do Pardubic. Popisuje svůj život v rozdílné kulturní zemi, než je ta, ve které se narodil.
doc. Mgr. Pavel Marek, Ph.D, Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. Zaměřuje se na dějiny česko-španělských vztahů a nedávno mu také vyšla kniha v prestižním německém nakladatelství, která vzbudila velký ohlas. Bádal v několika evropských archivech, aby se začetl do deníků, písemností a korespondence českých a španělských šlechtičen. Jeho další kniha se stala předlohou pro výstavu Pernštejnské ženy a Evropa na pardubickém zámku. Proč má rád Mexiko? A proč se rád vrací do Itálie? Poslouchejte podcast s docentem Pavlem Markem, vedoucím Ústavu historických věd na Fakultě filozofické.
true