UPCE On Air

UPCE On Air – Podcast Univerzity Pardubice s inspirativními osobnostmi

V univerzitním podcastu UPCE On Air najdete rozhovory se zajímavými osobnostmi. Zpovídáme pro vás úspěšné vědce, pedagogy, absolventy univerzity nebo její současné studenty. Ptáme se nejen na jejich práci a studium. Zajímá nás taky, jakým aktivitám, které byste od nich často nečekali, se věnují ve volném čase.

Dvakrát do měsíce najdete v neděli od 17 hodin premiérově na univerzitních kanálech rozhovor s univerzitní osobností.

Koho si poslechnete příště

9.10.
Seriál rozhovorů s děkany všech sedmi fakult Univerzity Pardubice se nám pomalinku blíží ke konci. Jako předposlední k nám do studia děkan Fakulty filozofické Jiří Kubeš. Na zajímavé povídání nejen o fungování fakulty se už brzy můžete těšit na všech streamovacích platformách.

Pusťte si UPCE On Air i na svých oblíbených platformách


Do uší na Spotify profilu Univerzity Pardubice, Apple Podcast a Google Podcast

Spotify

Jako video na YouTube kanálu Univerzity Pardubice

Zhlédnout

Všechny epizody

25.9.
Celoevropská univerzitní Noc vědců se mílovými kroky blíží, a jelikož je letošní téma ,,Všemi smysly‘‘, připravili jsme pro vás speciální podcast. Do studia jsme si pozvali doktora Jana Vodičku, který se zabývá výzkumem čichu a chuti na Univerzitě Pardubice. Usaďte se, poslechněte si zajímavé povídání o lidských smyslech a 30. září se zastavte na Univerzitě Pardubice, která oživne pod kouzly našich vědců.
Více informací
18. 9.
Další díl podcastu UPCE On Air přináší další rozhovor s jedním z děkanů Univerzity Pardubice. Tentokrát pozvání přijal profesor Jan Stejskal, který stojí v čele Fakulty ekonomicko-správní. Poslechněte si rozhovor o oborech na fakultě, studiu a nebo o tom, co je náplní jeho volného času.
Více informací
4. 9.
V dalším dílu podcastu nás navštívily doktorka Jana Košťálová a doktorka Kateřina Knotková. Obě dvě se účastnily mentoringového programu, který na Univerzitě Pardubice probíhal. Jedna jako mentorovaná a druhá jako mentorka. V rozhovoru vám předají své zkušenosti a názory, proč je mentoring na univerzitách vůbec potřeba.
Více informací
21. 8.
V dalším díle podcastu UPCE On Air přivítáme studentku Filozofické fakulty Univerzity Pardubice, která má mimo své skvělé studijní výsledky i nespočet aktivit. Aneta Kohoutová se věnuje Kavárně Universitas, kde uskutečňují přednášky se zajímavými hosty, v Hradci Králové provozuje saunu a osvěžovnu NUUK, Nábleší a spoustu dalšího. Tak se usaďte a poslechněte si další podcast.
Více informací
7.8.
Lukáš Radil je profesionální hokejista, který má za sebou kariéru v české extralize, KHL i NHL. Od další sezóny bude opět oblékat dres pardubického Dynama. Kromě hokejové kariéry má za sebou i úspěšnou studijní kariéru na Univerzitě Pardubice. V podcastu UPCE On Air se dozvíte například to, jak to všechno dohromady zvládal.
Více informací
24. 7.
Nejprve začal studovat na Fakultě elektrotechniky a informatiky, poté přesedlal na Fakultu ekonomicko-správní. Chvilku po ukončení studia mu nehoda změnila život. Co se stalo a jak s tím naložil? V dalším podcastu UPCE On Air vám absolvent Jiří Švihálek, který si říká Pacholek, nejen na tyto otázky odpoví.
Více informací
10. 7.
Meditace, mindfulness, práce s dechem – jak vám tohle může pomoci při zkouškách? Nejen o tom jsme se bavili s lektorem mindfulness a vědcem z Fakulty chemicko-technologické Maxem Fraenklem.
Více informací
26. 6.
Do dalšího dílu seriálu rozhovorů s děkany fakult Univerzity Pardubice k nám přišel zástupce té nejmladší. Fakultu elektrotechniky a informatiky vede Ing. Zdeněl Němec, Ph.D., který nám pověděl například o tom, kde a jak se uplatňují jejich absolventi a co vše fakulta nabízí.
Více informací
12. 6.
V dalším díle podcastu UPCE On Air si můžete poslechnout povídání se studentem a tváří Dopravní fakulty Jana Pernera Filipem Soškou. Filip se společně se svými kamarády rozhodl zpříjemnit učení studentům středních škol logistických a vymysleli projekt, který měl nastavit nový systém vzdělávání. A jak to probíhalo? Dozvíte se v našem podcastu.
Více informací
29. 5.
Jaká je práce s knihami, které jsou stovky let staré? A jak naložila Fakulta restaurování s ošetřením sedm tisíc let staré studny? To vše a mnohem více se dozvíte v dalším díle podcastu UPCE On Air, kam si moderátorka Šárka Rusnáková pozvala děkana Fakulty restaurování Radomíra Slovika. Tento díl je zároveň pokračováním seriálu s děkany všech fakult Univerzity Pardubice.
Více informací
15. 5.
Ještě před nedávnem trávil své dny rozbíjením kokosu a soutěžením. Teď už zase usedá do lavice na Fakultě ekonomicko-správní. Enrique Lysoněk po návratu z reality show Survivor přišel do podcastu UPCE On Air, aby nám pověděl o celém průběhu soutěže a o tom, jak si vůbec zařídil volno ve škole.
Více informací
2. 4.
Za rok naběhá více kilometrů, než někteří najezdíme autem a pyšní se titulem Mistr České republiky ve Spartan race 2019. Do toho pravidelně usedá do lavice na Fakultě elektrotechniky a informatiky, aby mohl čerpat nové informace a rozvíjet svou aplikaci. Do studia k nám tentokrát přišel Richard Hynek.
Více informací
17. 4.
V dalším díle podcastu UPCE On Air zabrousíme do pardubického univerzitního hokejového týmu Riders. Hostem byl tentokrát kapitán toho týmu a student Fakulty ekonomicko-správní Jan Vacek. Tak se usaďte a poslechněte si, jak to v týmu funguje a jak se dá kombinovat hokej se studiem na Univerzitě Pardubice.
Více informací
4.4.
Zdravotnictví je v této době jedním z nejvytíženějších oborů vůbec. Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, která do světa každoročně posílá nové všeobecné sestry nebo třeba zdravotnické záchranáře, letos slaví 15 let od svého založení. My jsme si do podcastu UPCE On Air pozvali děkanku této fakulty doc. Janu Holou.
Více informací
21. 3.
Podcast Univerzity Pardubice UPCE On Air přináší opět rozhovor na téma Ukrajina. Tentokrát jsme si pozvali studenta Dopravní fakulty Jana Pernera, který se s čerstvým řidičským průkazem na autobus vydal převézt uprchlíky z okupované země. Petr Bystroň jezdí na Ukrajinu už spoustu let a s námi se podělil o to, jak cesta probíhala.
Více informací
14. 3.
Další díl podcastu UPCE On Air přináší rozhovor s antropologem doktorem Tomášem Boukalem z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice. Společně jsme si popovídali o nynější situaci na Ukrajině a v Rusku ze společenského a kulturního pohledu. Jaký vliv má útok ruských vojenských jednotek nejen na obyvatele Ukrajiny, ale i Ruska? To se brzy dozvíte v dalším díle našeho podcastu.
Více informací
23. 2.
Situace mezi Ruskem a Ukrajinou se vyostřuje. Jaký pohled na to má historik doktor Zbyněk Vydra? Má tento konflikt kořeny v historii? Mimořádný díl podcastu UPCE On Air už brzy na všech platformách. Klikněte na více informací.
Více informací
14. 2.
První únorový díl podcastu UPCE On Air vám přináší rozhovor s děkanem Fakulty chemicko-technologické profesorem Petrem Kalendou. Ten má na kontě nejen organizaci soutěží, jako je například Hledáme nejlepšího mladého chemika, ale i spoustu ocenění. Z našeho nového studia přinášíme povídání o českém školství, soutěžích a studijních časech děkana absolventa. Tento podcast zároveň startuje sérii rozhovorů s děkany všech sedmi fakult Univerzity Pardubice.
Více informací

Podcast UPCE On Air vzniká za podpory Statutárního města Pardubice.

false
true