Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

charita_2_127751.jpg

Univerzita jako instituce plní ve společnosti významné role. K těm základním patří vzdělávání ve třech typech studijních programů a podpora vědy a výzkumu. Třetí roli naplňuje Univerzita Pardubice aktivitami směrem k veřejnosti a svému okolí prostřednictvím nejrůznějších akcí - Univerzita Pardubice pomáhá. 

  • Pomáháme popularizovat a šířit vědu přijatelnou formou bez generačních rozdílů, organizujeme vědecké akce pro děti i dospělé, pořádáme speciální školy pro žáky základních i středních škol a univerzity třetího věku pro seniory.
  • Pomáháme potřebným a přispíváme aktivně na charitu kulturními a sportovními aktivitami.
  • Záleží nám na budoucnosti našich studentů, podporujeme je v osobnostním rozvoji, ať už formou mentoringu, koučingu nebo ve startu jejich kariéry. 
  • Myslíme na všechny, co potřebují okamžitou pomoc, a podporujeme projekt Studuj a daruj, který vyzývá studenty zapojit se do dárcovství krve a plazmy.
  • Jsme otevřeni veřejnosti a rádi pomůžeme s organizací volného času.

Přidejte se ke skvělému týmu dobrovolníků a pomáhejte s námi na našich akcích.

Univerzita Pardubice pomáhá


Popularizujeme vědu

Pomáháme popularizovat a šířit vědu přijatelnou formou bez generačních rozdílů, organizujeme vědecké akce pro děti i dospělé, pořádáme speciální školy pro žáky základních i středních škol a univerzity třetího věku pro seniory.

Příspíváme na charitu

Organizujeme charitativní běhy, vyrábíme adventní věnce a děláme charitativní bleší trhy nebo posíláme knížky pro Afriku. 

Zprostředkujeme práci

Svým studentům prostřednictvím Kariérního centra a jeho nabídky práce a kurzů pomáháme s kariérou. 

Darujeme krev

Ve spolupráce s Fakultou zdravotnických studií jsme spustili projekt Studuj a daruj a vyzýváme studenty k darování krve a plazmy. 

Rozvíjíme osobnost studentů

Podporujeme zapojení studentů do The Duke's of Edinburgh Award

Poskytujeme poradenství studentům

Pomáháme získat sebedůvěru a klid, aby studenti dokázali prosadit své kvality. Akademická poradna Univerzity Pardubice (APUPA) pomáhá s rozvojem osobnosti.

Čtěte novinky o našich aktivitách, kterými univerzita pomáhá.

dsc_3791_193094.jpg
17. 10. 2022

Posuň své limity

Být lepší a růst. Studentům Univerzity Pardubice pomáhá vzdělávací program DofE, který založil vévoda z Edinburghu. Někteří běhají, plavou, jiní se učí lukostřelbu nebo sbírají odpadky v přírodě. Jedno mají ale všichni společné – hledají výzvu. A chtějí se jako osobnosti rozvíjet. K tomu je…
dsc_5637_1600_marek_127750.jpg
20. 02. 2019

Prokrastinovat? To vám program nedovolí

Pravidelně plave, sama se učí německy a jako dobrovolník tráví dvě hodiny v týdnu s dětmi, jejichž životní situace není zrovna růžová. Studentka Kristýna Škopová z Berouna se nechává motivovat ke všem těmto aktivitám díky programu DofE, který se zrodil ve Velké Británii. Když ho dodrží, získá po …
dsc_5412_126944.jpg
05. 02. 2019

Výstava: Za Naši a vaši svobodu 1968 až 2018

Lucie VOPÁLENSKÁ, moderátorka Na Univerzitě Pardubice začala výstava o protestech proti okupaci Československa v roce 1968, ve státech komunistického bloku. Má název Za Naši a vaši svobodu 1968 až 2018. Výstava popisuje náladu, která panovala před 50 lety v zemích Varšavské smlouvy a zárove…
stairs-3112405_1920_125884.jpg
24. 01. 2019

Soubor seminářů pro praxi v roce 2019

V roce 2019 budeme pořádat soubor seminářů pro praxi týkající se orientace v sociálních a právních otázkách zaměřených na specifické potřeby studentů. Semináře jsou přístupné pro všechny zaměstnance i studenty ZDARMA. Termíny jednotlivých seminářů budeme průběžně zveřejňovat v aktualitách na webu…
ex_libris_20181018_0011_125811.jpg
22. 01. 2019

Knižní známky exlibris zaplnily univerzitní galerii

V listopadu 1918 vznikl Spolek sběratelů a přátel exlibris, v tomto roce tedy oslavil úctyhodných sto let své nepřetržité existence. Jeho členy jsou nejen čeští, ale i zahraniční sběratelé a instituce. Výstava nesoucí název „100 let od založení spolku sběratelů a přátel exlibris“ byla otevř…