dsc1391-enhanced-382154186713.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta zdravotnických studií.

Profesor Fusek je absolvent lékařské fakulty UK v Hradci Králové a Vojenského lékařského výzkumného a doškolovacího ústavu JEP v Hradci Králové v roce 1968. V roce 1973 získal atestaci prvního stupně z vnitřního lékařství, 1974 obhajoba CSc. v oboru farmakologie na Farmaceutické fakultě UK v HK, v roce 1990 obhájil titul doktora lékařských věd v oboru farmakologie na ČSAV Praha, v roce 1991 byl jmenován profesorem farmakologie na Vojenské lékařské akademii v HK, v roce 1999 mu byla udělena hodnost dr.h.c. na Vojenské lékařské akademii v Lodži (Polsko).

Jeho vědecké odborné zaměření zahrnuje problematiku řešení vědeckých projektů domácích i zahraničních grantových agentur z oblasti experimentální a klinické farmakologie, toxikologie, radiofarmacie, urgentní medicíny a medicíny katastrof. Výše uvedenou problematiku přednáší studentům Fakulty zdravotnických studií UPa a Fakulty vojenského zdravotnictví UO. Je autorem nebo spoluautorem 97 publikací s IF, 950 citací ve WOS, H index = 16.

Je členem oborových rad doktorských studijních programů farmakologie, toxikologie, psychiatrie a ošetřovatelství na LF a FaF UK v Hradci Králové, Fakultě vojenského zdravotnictví UO a Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Vedl jako školitel doktorandů 7 studentů ve vědních oborech farmakologie a toxikologie, všichni úspěšně studium ukončili.

Od roku 2010 je akademickým pracovníkem Fakulty zdravotnických studií UPCE na katedře klinických oborů, přednáší studentům Bc. programů radiologický asistent a zdravotnický záchranář, v navazujících magisterských programech ošetřovatelství ve specializacích perioperační péče v chirurgických oborech, v gynekologii a porodnictví a v interních oborech. Dále přednáší ve studijním programu všeobecné a zubní lékařství na Fakultě vojenského zdravotnictví UO.

Mezi záliby patří historická literatura, poznávací turistika a práce na údržbě rodinného domu a zahrady.

prof. MUDr. Josef Fusek, DrSc.
Fakulta zdravotnických studií