dsc1391-enhanced-382154.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická, Katedra fyzikální chemie.

Jsem mladá žena, kterou baví práce v laboratoři a věda. Už během bakalářského studia (což je již 13 let) jsem „přičichla“ k vědě a do dnešní doby mě nepřestala zajímat. Mám to štěstí, že mohu být součástí excelentního týmu profesora Bulánka na Katedře fyzikální chemie. Díky této příležitosti jsem pronikla do tajů zeolitové chemie, výzkumu adsorpce a povrchové chemie. Jedná se především o přípravu a charakterizaci adsorbentů, měření adsorpčních izoterem a adsorpčních tepel.

Po práci v laboratoři je důležité výsledky publikovat v odborných časopisech a presentovat na odborných vědeckých konferencích. Jsem autorkou či spoluautorkou minimálně patnácti publikací a nesčetně příspěvků na konferencích.

Ráda se potkávám se studenty, líbí se mi jejich energie a zápal pro věc. Většinou přicházejí s neotřelými a inovativními nápady. Dále se ráda účastním i vědecko-populárních přednášek na různá témata a sebevzdělávám se hlavně v oblasti jazyků.

Miluji cestování, poznávání nových zemí a přírodu. A právě díky doktorátu a mezinárodní spolupráci naší skupiny, jsem se podívala do spousty zemí. Pomyslný špendlík do mapy bych mohla zapíchnout v takových zemích jako je Francie, Bulharsko, Finsko nebo Japonsko. Poslední dvě zmíněné země, tedy Finsko a Japonsko, jsou mojí srdcovkou. Díky mým zkušenostem ze zahraničí se ve volném čase také zabývám pomoci zahraničním kolegům, ať už s docházkou k doktorovi, po úřadech a dalších kulturních překvapení v České Republice.

Mým dalším koníčkem je fotografování, miluji divokost finské krajiny a přírody. Japonsko bylo jiné než Finsko, a za 9 měsíců pobytu jsem ho stihla poznat jen z části, ale posunulo mě ve všech směrech, například jsem začala fotografovat nejen přírodu, ale také street art. Z pobytů v zahraničí jsem si přivezla nové zkušenosti, zlepšení komunikačních dovedností a hlavně přátele. Ráda si také přečtu dobrou knihu, ať už detektivku, fantasy nebo beletrii. Mám ráda, když za mnou zůstane kus dobré práce, takže práce rukama se také nebojím.

Ing. Eva Pozdílková, Ph.D.
Fakulta chemicko-technologická