dsc1391-enhanced-382154186714.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta filozofická, Katedra věd o výchově

Ve své profesní práci se zabývám dějinami výchovy, vzdělávání a školství, alternativními pedagogickými směry a pojetím hodnocení kvality v pedagogických procesech.

Těmto vědeckými tématům se věnuji od poloviny 80. let minulého tisíciletí, tedy již téměř 40 let.

Mohu nabídnout zkušenosti z oblasti publikování článků, studií, knih doma i v zahraničí, z přípravy konferenčních přednášek a workshopů, získávání grantů na výzkum, z týmové spolupráce a pedagogické činnosti na vysokých školách.

Publikoval jsem doma i v zahraničí 10 knih, asi 100 vědeckých recenzovaných studií, více jak 300 odborných prací a konferenčních příspěvků, zvládl jsem řadu vyžádaných přednášek a workshopů a podílel jsem se na zakládání řady alternativních a inovativních škol.

Na Univerzitě Pardubice působím od roku 1998, před tím jsem 18 let působil na Karlově univerzitě v Praze, z toho 3 roky na německých univerzitách (Bochum, Hannover, Hamburg, Mnichov).

V průběhu minulých desetiletí jsem získal zkušenosti s vedením doktorandů na řadě českých univerzit, projektově i na Univerzitě ve Stockholmu, dále mám dílčí zkušenosti s vedením lidí jako vedoucí katedry, proděkan, děkan a prorektor Univerzity Pardubice.

Jsem členem řady mezinárodních vědeckých společností a 3 roky jsem byl v čele Evropského fóra pro svobodu ve výchově (EFFE) se sídlem v Bochumi, nyní v Bruselu.

K mým volnočasovým zájmům patří turistika s návštěvou kulturních památek, zahradničení a rekreační sport stále více s vnoučaty.

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.
Fakulta filozofická