Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

dsc1391-enhanced-382154186710.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická, Katedra anorganické technologie

Jsem absolventkou VŠCHT v Pardubicích v oboru „Technologie anorganických výrob“, a v doktorandském studiu v oboru „Anorganická technologie“. Od roku 1997 působím na Katedře anorganické technologie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, nejdříve jako odborný asistent, od r. 2002 jako docent v oboru „Chemie a technologie anorganických materiálů“, od r. 2009 jako profesorka ve stejném oboru.

Základem mého odborného zaměření je anorganická technologie, především syntéza anorganických oxidických sloučenin s vysokou termickou stabilitou. Hlavně se věnuji anorganickým pigmentům a práškovým materiálům, jejich hodnocení nejen z hlediska fyzikálně-chemického, ale také pigmentově-aplikačního pro nejrůznější pojiva včetně keramických glazur. Dále se zabývám využitím metod termické analýzy ke studiu reakcí v tuhé fázi a termické stability anorganických sloučenin.

Od r. 2008 zastávám funkci předsedkyně celorepublikové Odborné skupiny termické analýzy při České společnosti chemické. Od r. 2013 jsem členkou předsednictva ČSCH, z.s. Od r. 2008 jsem členkou ediční rady časopisu „Journal of Thermal Analysis and Calorimetry“.

Výsledky vědecké práce jsem publikovala ve více než 90 článcích v impaktovaných časopisech.  Jsem hlavní autorkou dvou skript (Vlastnosti anorganických pigmentů a metody jejich hodnocení; Exprimentální metody v anorganické technologii, Univerzita Pardubice) a členkou autorského kolektivu skript “Úvod do anorganické technologie” (VŠCHT Praha). Byla jsem řešitelkou 7 projektů GA ČR.

Během svého působení na fakultě jsem vedla 22 bakalářských a 49 diplomových prací. Pod mým vedením obhajilo také 12 Ph.D. studentů své disertační práce se zaměřením právě na anorganické pigmenty. Jsem garantem navazujícího magisterského studijního programu “Anorganická technologie” a také doktorského studijního programu se stejným názvem.

Za prioritní považuji maximálně se věnovat studentům s cílem podpořit jejich zájem o zvolený studijní obor, dále schopnost samostatné vědecké práce a profesního růstu.

prof. Ing. Petra Šulcová, Ph.D.
Fakulta chemicko-technologická