dsc1391-enhanced-382154186704.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta elektrotechniky a informatiky, Katedra řízení procesů.

Po ukončení VŠ jsem 9 let pracoval ve výzkumném ústavu papírenského průmyslu, kde jsem se zabýval vývojem a nasazením řídicích systémů papírenských strojů na bázi počítačů DEC PDP-11. V 90. letech jsem pro firmu zabývající se rekonstrukcí technologie v kafilériích zajišťoval programové vybavení řídicího systému s počítačem PC. Od roku 1991 působím na VŠ v Pardubicích na Katedře řízení procesů nejprve jako asistent, poté jako docent. V letech 2007-2012 jsem byl vedoucím katedry. Od roku 2012 zastávám funkci proděkana pro vzdělávací činnost Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Oblastí mého profesního zájmu je matematické modelování a simulace dynamických systémů, adaptivní a prediktivní řízení. Dále se zabývám aplikacemi řízení s využitím mikroprocesorů a programováním aplikací běžících v reálném čase.

V pedagogické oblasti zajišťuji zejména předmět z oblasti teorie řízení a předmět technické výpočty v MATLABu. Pod mým vedením úspěšně obhájilo své závěrečné práce 10 bakalářů, 18 inženýrů a 3 doktorandi.

Mezi moje zájmy dříve patřila vysokohorská turistika, nyní už jen pěší turistika. Ve volných chvílích rád čtu. Rád mám sci-fi literaturu, speciálně žánr fantasy.

doc. Ing. František Dušek, CSc.
Fakulta elektrotechniky a informatiky