dsc1391-enhanced-382154186705.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická, Katedra biologických a biochemických věd

Jsem docentkou v oboru mikrobiologie a působím od svého absolutoria v r. 1997 na Katedře biologických a biochemických věd, Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, kde se podílím na jejím budování a rozvoji.

Ve své vědecké práci se zabývám mikrobiologickou analýzou potravin a vod, hodnocením biocidního účinku nátěrů, vývojem nových desinfekčních prostředků a hodnocením účinku nově vyvíjených probiotik.

Výsledky svého výzkumu publikuji. Jsem autorkou 26 publikací ve WoS, aktivně jsem se účastnila 25 konferencí. Jedním z výstupů mé vědecké práce jsou i 2 patentové přihlášky podané u Českého úřadu pro průmyslové vlastnictví.

Byla jsem spoluřešitelkou 4 grantů TAČR a 3 grantů Ministerstva průmyslu a obchodu.

Do mé pedagogické činnosti spadá garantování bakalářského studijního oboru Analýza biologických materiálů, výuka v laboratořích a vedení přednášek. Dále jsem vedla 18 diplomových prací a 40 bakalářských prací studentů oborů Hodnocení a analýza potravin, Klinická biologie a chemie, Analýza biologických materiálů a Bioanalytická laboratorní diagnostika ve zdravotnictví.

Mám letité pedagogické zkušenosti ze zapojení do popularizačních akcí pořádaných univerzitou a FChT pro veřejnost i střední a základní školy, a s vedením studentů, a to i v doktorských studijních programech.

K mým zájmům patří turistika, historie, zajímám se o porcelán 1. poloviny 20. století z území Rakouska-Uherska.

doc. Ing. Marcela Pejchalová, Ph.D.
Fakulta chemicko-technologická