dsc1391-enhanced-382154186706.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta elektrotechniky a informatiky, Katedra řízení procesů.

doc. Petr Doležel obhájil disertační práci na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice (FEI UPCE) v oboru Informační, komunikační a řídicí technologie. V oboru působí jako akademický a výzkumný pracovník, přičemž mimo jiné absolvoval několik výzkumných pobytů v zahraničí (Norsko, Slovensko, Španělsko). V současné době doc. Doležel zastává na FEI UPCE funkci proděkana pro vědu a tvůrčí činnost.

Ve své odborné činnosti se doc. Doležel zabývá metodami soft computing (zejména speciálními topologiemi umělých neuronových sítí) aplikovanými ve zpracování signálů a obrazu, optických metodách detekce a lokalizace a v řízení procesů. V této oblasti publikoval řadu příspěvků do odborných časopisů a pravidelně se účastní významných vědeckých sympózií a konferencí, nicméně největších úspěchů doc. Doležel dosahuje v segmentu mezioborové spolupráce a aplikovaného výzkumu v součinnosti s výrobními podniky soukromé sféry. V posledních letech se doc. Doležel podílel na řešení několika významných aplikačně orientovaných projektů, které poskytly nástroje například pro automatické vizuální vyhodnocování kvality svarů v automobilovém průmyslu, pro stanovení míry degradace polymerních nátěrových hmot, sběr a vyhodnocování velkých objemů stavových dat při provozu zemědělské a lesní techniky, vyhodnocování míry opotřebení textilních strojů a podobně. V současné době je doc. Doležel hlavním řešitelem projektu PosiTrans, v rámci něhož dva rozsáhlé vědecké týmy složené z expertů Univerzity Pardubice ve spolupráci se šesti průmyslovými podniky navrhují nové přístupy k detekci a lokalizaci dopravních prostředků, osob a dalších objektů pro využití při návrhu inteligentních dopravních systémů.

doc. Doležel také v odborné komunitě působí v několika edičních radách odborných časopisů, programových výborech vědeckých konferencí, je členem oborových rad na třech českých univerzitách a aktivně působí jako školitel studentů doktorského studia.

Ve volném čase se věnuje rodině, cestování, sportu a sokolnictví.

doc. Ing. Petr Doležel, Ph.D.
Fakulta elektrotechniky a informatiky