dsc1391-enhanced-382154186709.jpg

Univerzita Pardubice, Fakulta chemicko-technologická, Katedra obecné a anorganické chemie

Profesor Mošner je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické v Pardubicích, kterou ukončil v roce 1990 ve studijním oboru Anorganická technologie. Po ukončení studia pracoval jako pomocný vědecký pracovník na Katedře anorganické technologie VŠCHT Pardubice, kde v letech 1990-1994 absolvoval doktorské studium. Krátce po jeho ukončení nastoupil jako odborný asistent na Katedru obecné a anorganické chemie, Fakulty chemicko-technologické, Univerzity Pardubice, kde působí do současnosti. V roce 2004 se habilitoval v oboru Chemie a technologie anorganických materiálů a o deset let později byl ve stejném oboru jmenován vysokoškolským profesorem.

Odborná činnost profesora Mošnera je od roku 1988 spjata se studiem speciální skel na bázi fosforečnanů a borofosforečnanů. Ke stěžejním tématům jeho výzkumné práce patří studium struktury, vlastností a zejména termického chování těchto skel a hledání jejich vzájemných relací. Problematice skel je věnována také převážná většina jeho odborných publikací a příspěvků na konferencích. Je autorem nebo spoluautorem vice než 100 publikací v mezinárodních časopisech, 300 příspěvků na konferencích. Je řešitelem celé řady grantových projektů. Prezentace výsledků výzkumu na mezinárodních konferencích přinesla navázání kontaktů s renomovanými zahraničními pracovišti (Univerzita v Lille, Univerzita v Jeně, Trenčianská univerzita v Trenčíně, Ruder Boskovic Institut v Záhřebu).

V pedagogické oblasti je profesor Mošner v současné době garantem magisterského studijního programu Materiálové inženýrství a doktorského programu Chemie a technologie anorganických materiálů. V rámci své pedagogické práce vedl celou řadu bakalářských, diplomových a doktorských prací. Kromě pedagogické a odborné činnosti profesor Mošner vykonával a vykonává řadu organizačních funkcí. Řadu let byl tajemníkem katedry, předsedou akademického senátu a proděkanem fakulty. Dlouhá léta je rovněž členem výboru České sklářské společnosti a členem dalších odborných společností.

Profesor Mošner má rovněž řadu koníčků, mezi které patří zejména sport a vysokohorská turistika. Ve volném čase si také rád zahraje na harmoniku.

prof. Ing. Dr. Petr Mošner
Fakulta chemicko-technologická