Aktuality

Informace o aktuálně pořádaných akcích Centrem ALMA nejen pro studenty Univerzity Pardubice, ale také pro její zaměstnance .

BURZA PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ pro osoby se zdravotním postižením

Úřad práce ČR si vás dovoluje pozvat na

BURZU PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ pro osoby se zdravotním postižením

Termín: 24. 6.2022
Čas: 8.00 – 11.00 hodin

Místo: Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště Pardubice, Boženy Vikové-Kunětické 2011

Burzy se zúčastní nejen zaměstnavatelé, kteří nabízí pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním postižením.

false

V rámci praxe se ukazuje, že počty vysokoškolských studentů se zdravotním postižením se meziročně stále navyšují a s tím se pojí zvyšující se nároky zejména na akademické pracovníky ohledně poskytování podpory při studiu na VŠ.

V reakci na tuto aktuální problematiku, si vás Centrum ALMA dovoluje pozvat na:

KONFERENCI – ROVNÁ PRÁVA STUDENTŮ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

KDY: 10. 2. 2022 od 8:30

KDE: Univerzita Pardubice, budova DB, místnost B1

Tato konference si klade za cíl přiblížit typologii jednotlivých zdravotních postižení, s důrazem na jejich praktické dopady na vysokoškolské studium a následnými možnostmi podpory a vyrovnávání ztížených studijních podmínek.

Těšit se můžete na odborné příspěvky, individuální konzultace a diskuze se zástupci specializovaných organizací a jiných veřejných vysokých škol.

Přihlášení prosím potvrďte na: alma@upce.cz

true

KONFERENCE – ROVNÁ PRÁVA STUDENTŮ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

KDY: 10. 2. 2022 od 8:30

KDE: Univerzita Pardubice, budova DB, místnost B1

Přihlášení prosím potvrďte na: alma@upce.cz

Školení určené pro zaměstnance UPCE.

z důvodu narůstajícího počtu výskytů akutních krizových stavů u studentů si Vás dovolujeme za Centrum ALMA  ve spolupráci s Akademickou poradnu oslovit s nabídkou školení v postupu řešení akutních krizových stavů.

Školení je určeno přednostně referentům studijního oddělení, fakultním koordinátorům pro SSP, Erasmus koordinátorům a dalším zájemcům z řad AP/THP, kteří jsou v přímém kontaktu se studenty a o školení mají zájem.

V rámci školení Mgr. Hana Jelínková (Akademická poradna) účastníky seznámí s vhodným přístupem ke člověku v akutní krizi a jeho následným předáním do odborné péče, včetně vymezení kompetencí. Součástí školení je i nácvik komunikačních situací a předání interního manuálu vytvořeného paní Jelínkovou.

Přehled vypsaných termínů a přihlášení účastníků je možné prostřednictvím této sdílené tabulky

Účastníci se sami zapíší do zvoleného termínu.

Termín přihlášení je do konce roku 2021. Možnost přihlášení po individuální domluvě trvá.

V případě dotazů se můžete obrátit na Mgr. Hanu Jelínkovou (hana.jelinkova@upce.cz) nebo na Mgr. Alenu Feige (alena.feige@upce.cz).

true
false