safeupcesmall95408.png

Published: 26.04.2024

Přijďte zjistit, jak čelit nevhodnému chování

Zveme všechny studující na workshop Bezpečná univerzita: Prevence sexuálního obtěžování, šikany a násilí, realizovaný spolkem Konsent, přední českou organizací, která se dlouhodobě zabývá prevencí sexuálního násilí.

Workshop se uskuteční 7. 5. 2024, v čase 13:30 až 17:00, v místnosti VO 01009 (Titan).

Anotace workshopu:

Prakticky zaměřený interaktivní workshop k prevenci sexuálního obtěžování, jehož cílem je podat informace a zprostředkovat nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě. Povíme si, co všechno se dá považovat za sexuální obtěžování a násilí – jak ze strany vyučujících, tak ze strany spolustudujících. Probereme, co dělat, pokud jsme svědky takového chování, na koho se obrátit, když jsme sami obětí a hlavně – jak se k sobě navzájem chovat s respektem. Vyzkoušíme si modelové situace, dozvíme se praktické informace z Česka i ze zahraničí, budeme sdílet svoje postoje a názory a všichni odejdeme o něco lépe připraveni nebýt součástí problému.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ