1200x675_163329.jpg

Moderní - dynamická - s tradicí

Současnost

Univerzita Pardubice má sedm fakult, na kterých studuje na 7 000 vysokoškoláků. Nabízíme vzdělání bakalářské, magisterské a doktorské studium a výběr ze 150 studijních oborů a specializací v oblasti přírodních, technických, společenských i ekonomických věd, uměleckých a zdravotnických oborů. Ve skvěle vybavených laboratořích pracují špičkoví vědci a získali jsme intustitucionální akreditaci v klíčových oborech. Dosahujeme excelentních výsledků, a tím se univerzita dlouhodobě řadí do první desítky dle nejcitovanějších prací mezi českými vysokými školami.

Historie

Náš příběh se začal psát těsně po válce, kdy se obnovoval a rozvíjel chemický, ale i strojírenský či potravinářský průmysl. Bylo potřeba více vzdělaných lidí a odborníků. Proto 27. června 1950 vznikla Vysoká škola chemická v Pardubicích, později přejmenovaná na Vysokou školu chemicko-technologickou. Na základě nového statutu školy v roce 1991 vznikly dvě fakulty: Fakulta chemicko-technologická a Fakulta územní správy. Ty položily základ pro současnou podobu Univerzity Pardubice. Za dobu své existence vychovala univerzita na 40 tisíc absolventů.

Studium

Máme sedm fakult a sedm tisíc studentů. Studují u nás chemici i ekonomové, filozofové
a historici, zdravotníci, dopravní experti, elektrotechnici a informatici, nebo restaurátoři. Nabízíme více než 100 možností studia.

Studuj a nechej tu svůj otisk

• Kampus na dosah ruky
  • ​Studium v zahraničí
  • Sportovní zázemí