Pomoc a podpora studentům ze zemí zasažených válečným konfliktem

Akademická poradna nabízí pomoc a podporu studentům zasažených válečným konfliktem. Studentům v této mimořádné situaci budou z řad psychologů, psychoterapeutů, krizových interventů nabízeny přednostní termíny.

Psychologická pomoc Ukrajině
Adresář psychologů se zkušenostmi s krizovou intervencí a psychoterapeutů - dobrovolníků, kteří nabídli pomoc.
Dostupné jazyky: čeština, angličtina, ukrajinština, ruština a další

Terapie zdarma pro lidi postižené situací na Ukrajině
WebTerapie

Infolinka zřízená MVČR pro ukrajinské občany:
Email: ukrajina@mvcr.cz

Aktuálně provozní informace

Máme novou poradenskou místnost! Těšíme se na vás na budově Víceúčelového Objektu (VO) na adrese Stavařov 83, místnost 01 009.

Vzhledem k vytíženosti našich poradců žádáme všechny klienty o včasném informování o nepřítomnosti na smluveném termínu schůzky.

Pokud se u Vás vyskytnou příznaky akutního respiračního onemocnění, informujte prosím svého poradce a bude Vám nabídnut termín náhradní. Děkujeme za pochopení.

Chystané akce 2022

V roce 2022 pro Vás chystáme tyto aktivity:

Edukativní skupina

• cyklus tematicky zaměřených přednášek

Hodnotový systém člověka

Lektorka: Mgr. Pavlína Potůčková
    Kdy: termín bude upřesněn

Poznej sám sebe

• čtyřdenní výjezdní studentský kurz zaměřený na seberozvojové techniky
    • 22.-25. 9. 2022 v Konferenčním centru Immanuel

Skupina Jak zvládat stres

• dvoudenní intenzivní kurz zaměřený na techniky zvládání stresu a jiných zátěžových situací
    • 12.-13. 11. 2022 VO 01 009

Seberozvojová a růstová skupina

• otevřená pravidelná studentská skupina zaměřená na seberozvojové techniky a pomáhající k lepšímu uchopení sebe sama ve vztahu ke společnosti
    • každý čtvrtek od 6. 10. 2022, od 15:00 do 16:30 hod  na VO 01009
    • přihlašování spuštěno!

Stres, práce s tělem a psychohygiena

• Celodenní intenzivní kurz navazující na setkání skupiny "Jak zvládat stres"
    • Kurz nabízí uvědomění si propojenosti tělesných a psychických funkcí a jejich využití jako aktivní zdroj podpory a prevenci stresu.
    • Kurz probíhá výcvikovým charakterem v prostorách Univerzity Pardubice v malém kolektivu účastníků
    • V přihlašování mají přednost účastníci předchozího kurzu "Jak zvládat stres", kapacita se doplní dalšími zájemci z řad studentů Upa

Nabídka právního a sociálního poradenství v souvislosti  s výskytem nemoci Covid-19

Obrátila se na nás organizace In IUSTITIA, o.p.s., s nabídkou bezplatného odborného sociálního poradenství a právního poradenství obětem trestné činnosti a předsudečného násilí.

Mezi potenciální klienty patří i lidé napadení z důvodu svého zdravotního stavu. V současné době byly zaznamenány stupňující se útoky (verbální, fyzické i na sociálních sítích) na lidi, kteří onemocněli koronavirem Covid 19 nebo jsou z téhož důvodu v karanténě.  Zaznamenány byly také útoky na zdravotnický a další pomáhající personál,  které lze dát do souvislosti s nouzovým stavem. Třetí skupinou ohrožených lidí, jsou pak lidé, kteří jsou napadeni osobami nedodržujícími karanténní opatření.

Školení pracovníci a pracovnice organizace mohou nabídnout:

• krizovou intervenci napadeným prostřednictvím Skypu, chatu nebo telefonu
    • telefonické, online nebo emailové sociální poradenství
    • v případě závažnějších útoků také právní poradenství a zastupování v trestním řízení

Kontakt:

Soubory ke staženíVelikost