v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováváním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a
o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

1. Totožnost a kontaktní údaje správce osobních údajů a pověřence

Správcem osobních údajů je Univerzita Pardubice, IČO: 00216275, Studentská 95, 532 10 Pardubice, Česká republika, https://www.upce.cz/.

Kontaktní údaje správce:

Kontaktní údaje pověřence pro ochranu osobních údajů:

2. Kategorie zpracovávaných osobních údajů a zdroje osobních údajů

Při objednávání fotografií a videozáznamů z akademických obřadů UPCE, zpracováváme následující kategorie osobních údajů kupujících (zákazníků):

• identifikační údaje (jméno, příjmení, podpis, net ID);
  • kontaktní údaje (telefon, e-mailová adresa);
  • studijní údaje (fakulta a studijní program).

Zdrojem zpracovávaných osobních údajů je přímo subjekt údajů, tj. smluvní strana kupní smlouvy, který tyto osobní údaje uvádí v objednávce fotografií a videozáznamu z akademického obřadu, jehož se aktivně účastnil.

3. Právní základ ke zpracování osobních údajů

Zpracování osobních údajů kupujících, kteří si objednávají fotografie a videozáznamy z akademických obřadů UPCE, probíhá na základě splnění smlouvy, tj. kupní smlouvy o dodání fotografií a videozáznamů z akademických obřadů, kterou s Univerzitou Pardubice uzavřete. Jedná se tedy o právní základ podle čl. 6 odst. 1 písm. b) obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

4. Účely zpracování osobních údajů

Účelem zpracování osobních údajů kupujících, kteří s UPCE uzavírají kupní smlouvu, jsou:

• ověření totožnosti kupujícího, jako absolventa UPCE, který byl aktivním účastníkem slavnostního obřadu, z něhož jsou fotografie a videozáznam pořizovány (jméno, příjmení, net ID).
  • Identifikace subjektu údajů jako smluvní strany kupní smlouvy o dodání fotografií a videozáznamu z akademického obřadu (jméno, příjmení, net ID).
  • Uzavření a plnění této kupní smlouvy (podpis, e-mailová adresa, na kterou budou fotografie a videozáznamy dodány, fakulta a studijní program k určení akademického obřadu).
  • Kontaktování kupujícího při nepředvídaných událostech (telefonní číslo – nepovinné).

5. Doba zpracování osobních údajů

Univerzita Pardubice zpracovává osobní údaje po dobu čtyř (4) let od uzavření kupní smlouvy. Doba zpracování se řídí obecnou lhůtou pro podání žaloby v občanskoprávním soudním řízení, k níž je připočtena lhůta pro seznámení se s obsahem případné žaloby.

1. Příjemci osobních údajů

K poskytnutým osobním údajům má v rámci Univerzity Pardubice přístup omezený počet zaměstnanců, u nichž přístup k poskytnutým osobním údajům vyplývá z jejich pracovního zařazení. Zaměstnanci, kteří se na zpracování vašich osobních údajů podílejí, jsou povinni zachovávat
o nich mlčenlivost.

1. Poučení subjektu údajů a jeho práva

Ve vztahu ke zpracovávaným osobním údajům můžete jako subjekt údajů na Univerzitě Pardubice uplatnit následující práva:

• právo na přístup k osobním údajům;
  • právo na opravu Vašich osobních údajů;
  • právo na výmaz Vašich osobních údajů (právo být zapomenut);
  • právo na omezení zpracování Vašich osobních údajů;
  • právo na přenositelnost Vašich osobních údajů;
  • právo vznést námitku;
  • právo odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, je-li zpracování založeno na souhlasu;
  • právo nebýt předmětem rozhodnutí založeném výhradně na automatizovaném zpracování osobních údajů, včetně profilování;
  • právo podat stížnost dozorovému úřadu.

Uplatníte-li některé právo ve vztahu ke zpracovávaným osobním údajům, vyrozumíme Vás o vyřešení Vašeho požadavku bez zbytečného odkladu od doručení žádosti, nejpozději do 30 dnů ode dne obdržení žádosti.

Místem pro uplatnění Vašich práv je pověřenec pro ochranu osobních údajů. Na pověřence se můžete obrátit prostřednictvím e-mailu na adrese dpo@upce.cz nebo zaslat zprávu prostřednictvím datové schránky Univerzity Pardubice (ID datové schránky: f5vj9hu, zprávu označte slovy „Pověřenec“). Kontaktovat jej můžete také listinnou formou na poštovní adrese Univerzity Pardubice (obálku označte slovy „Pověřenec“). Podrobnosti k podání žádostí naleznete v Postup pro podání žádosti týkající se ochrany osobních údajů.

Uplatnění práv je bezplatné. Univerzita Pardubice může vyžadovat poplatek za vyřízení žádosti jen v případě, že žádost je zjevně nedůvodná nebo nepřiměřená, zejména protože se tatáž žádost opakuje.

Dále máte právo podat žádost, podnět či stížnost u dozorového úřadu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů, Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, webové stránky https://www.uoou.cz.

Obecné informace o zpracování osobních údajů na Univerzitě Pardubice a podrobnosti k obsahu jednotlivých práv, které jako subjekt údajů máte, naleznete v části Ochrana a zpracování osobních údajů na webových stránkách UPCE.