Published: 21.06.2016

Ve dnech 26. června až 1. července 2016 hostí Univerzita Pardubice nejprestižnější akademickou sportovní akci České republiky – České akademické hry 2016.

V České republice se konají akademické hry již po patnácté a poprvé v Pardubicích.

Poslední týden v červnu se do Pardubic sjede na 2 tisíce sportovců – vysokoškoláků z celé České republiky, kteří budou soutěžit ve 22 sportech na 15 sportovištích po celém městě.

„Pro univerzitu je organizace takového velkého sportovního podniku rozhodně ctí, ale také velkou výzvou,“ říká k pořádání Českých akademických her 2016 v Pardubicích rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc., který převzal nad hrami osobní záštitu. „České akademické hry 2016 pod taktovkou Univerzity Pardubice jsou takovým letošním olympijským předskokanem. Naše katedra tělovýchovy a sportu, která je hlavním organizátorem celé akce, připravila ve spolupráci s partnery a s podporou města a kraje sportovní klání pro několik stovek sportovců denně, kteří budou v Pardubicích během týdne bojovat o titul Akademický mistr/mistryně České republiky. Sportovcům přeji hodně zdaru a potěšení ze sportu, který je pro mladé lidi nesmírně důležitý, a našim organizátorům, trenérům, rozhodčím a dobrovolníkům přeji, aby tuto velkou sportovní akci zvládli.“

Sportovní klání mužů a žen ve 22 disciplínách začínají již v neděli 26. června (badminton, aerobik, futsal) a trvají až do pátku 1. července (basketbal, házená, nohejbal, lezení).

Na sportovce čeká také každý den pestrý doprovodný program, jehož součástí je například ve středu 29. června speciální promítání letního kina a filmu EVEREST či závěrečná studentská párty v pardubické Porter aréně.

„Na všechna sportoviště je veřejnosti umožněn přístup volně a každý, kdo chce přijít akademické sportovce podpořit, je vítán,“ zve na České akademické hry konané letos v Pardubicích vedoucí Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., hlavní garant celého sportovního podniku. Podrobný rozpis sportů a rozmístění sportovišť v Pardubicích najdou všichni zájemci na webu univerzity – www.uni-pardubice.cz a Českých akademických her 2016 – http://ceskeakademickehry.cz

Slavnostní zahájení her se uskuteční v pondělí 27. června od 18:30 hodin na pardubickém zámku za přítomnosti představitelů České asociace univerzitních sportu, Českého olympijského výboru i o...