Published: 02.03.2017

Plesová sezóna je v plném proudu a v měsíci březnu začíná i pro tancechtivé vysokoškoláky z Univerzity Pardubice. Vysokoškolské plesy jsou mezi studenty vyhledávaným zpestřením akademického roku. Začátkem března se jim nabízí hned tři taneční příležitosti, a to nejenom v Pardubicích, ale i v Litomyšli.

Ples studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice se koná v pátek 3. března od 19 hodin ve dvou sálech zámeckého pivovaru v Litomyšli. V rámci letošního plesu budou návštěvníci cestovat časem, a to už od dob velkých Sumérů, přes Pompeje, až po objevení Ameriky a setkají se i s Janem Husem, Charlesem Darwinem či Thomasem Edisonem, a tak si každý bude moci vybrat tu svoji dobu a stát se v rámci plesu i její součástí. K tématu plesu je přizpůsoben i bohatý program, na němž se aktivně podílejí studenti bakalářského studia Fakulty restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli.

V pátek 3. března se uskuteční i 6. reprezentační ples Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ples se koná od 19 hodin v ABC klubu na Olšinkách v Pardubicích. K poslechu zahraje „Chorus“, ke zhlédnutí budou ukázky společenských tanců a všem přítomným průběh večera zpestří i vystoupení pohybového studia Hroch.

Do ABC klubu na Olšinkách se mohou všichni tancechtiví vrátit hned za týden. Studentský ples Univerzity Pardubice je na programu v sobotu 11. března od 20 hodin. V hlavním sále hraje k tanci a poslechu skupina „EGO Retro Music, v kavárně pak „DJ Brumla“. O předtančení se postará taneční klub LIFE, v programu večera je i Elvis Presley Show a taneční vystoupení Innkeepers.

Na všechny výše zmíněné plesy bude možnost zakoupit vstupenky i přímo na místech jejich konání.

Více informací o studentském plesu Univerzity Pardubice na http://univerzitniples.cz/.