Published: 01.06.2017

První červnový víkend bude patřit tradičnímu veslařskému závodu. V Praze se konají 104. Primátorky, na kterých nebudou chybět ani závodníci z Univerzity Pardubice. Spolu s týmy z dalších vysokých škol se utkají v souboji univerzitních osmiveslic, které na Vltavu vyplují v pátek 2. června.

Již posedmé otevře program víkendového veslařského závodu 104. Primátorek souboj Univerzitních osem, v nichž poslední roky kralovalo České vysoké učení technické. Do letošního souboje akademických posádek zasáhne také tým Univerzity Pardubice, který se na loňské primátorské regatě v konkurenci patnácti posádek probojoval z rozřazovacích jízd do finále A mezi pět nejlepších osmiveslic.

„Barvy našeho týmu budou hájit především studenti dvou fakult – chemicko-technologické a dopravní. Na Vltavu společně vyjedou: Petr Bílek, David Slovák, Tomáš Halík, Michal Kubeš, Jan Kroupa, Adam Rak, Dominik Fišer, Jindřich Mašín a jejich řady doplní kormidelnice Eliška Horníková,“ popisuje aktuální závodní složení pardubické univerzitní posádky její trenér Mgr. Tomáš Macas, Ph.D., z Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice.

Letos změří pardubický akademický tým své síly s třinácti týmy nejen z České republiky, ale opět také ze zahraničí. Na kilometrové trati na náplavce Rašínova nábřeží na ně čekají přemožitelé nejen ze čtyř pražských vysokých škol, ale také ze Zlína, Ostravy, německých Drážďan nebo z Maďarska. Rozjížďky nejmladšího závodu v programu Primátorek startují v pátek 2. června v 17:40 hodin.

Po skončení pátečního programu odstartuje večerní zábavu Radio Wave Stage. Diváci se mohou těšit na letenskou kapelu Wild Tides, která břehy Vltavy zahalí do líbivého surf punku a  indie popovou kapelu Mayen. Po koncertě bude následovat afterparty na lodi Cargo Gallery.

Primátorky letos představí také novinku: mobilní aplikaci, díky které diváci budou mít program, kompletní výsledkový servis a další užitečné informace přímo ve svém telefonu. Mohou navíc tipovat, která posádka zvítězí a vyhrát tak hodnotné ceny.

Oddíl veslování Univerzitního sportovního klubu Pardubice (USK) funguje při Univerzitě Pardubice od roku 2012. Následně se začalo veslování vyučovat i jako samostatný předmět v rámci vysokoškolské volitelné tělesné výchovy zajišťované katedrou tělovýchovy a sportu UPa. V současné době čítá veslařská členská základna veslařů USK přibližně 35 sportov...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice