Published: 10.05.2017

Ve dnech 11. až 14. května se na 23. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu SVĚT KNIHY v Praze představí mezi významnými českými vydavateli také Univerzita Pardubice. Zájemcům nabídne nejnovější publikace, které vydala v loňském roce. Hned první den, ve čtvrtek 11. května, zve také na besedu s jedním z autorů, akademikem docentem Oldřichem Kašparem z Fakulty filozofické Univerzity Pardubice.

„Univerzita Pardubice se veletrhu Svět knihy účastní opět prostřednictvím společného veletržního stánku s dalšími nakladateli českých vysokých škol. Ve dvou výstavních panelech bude k dispozici na 50 titulů z produkce trojice našich fakult – filozofické, restaurování a zdravotnických studií,“ říká vedoucí Vydavatelství Univerzity Pardubice Ing. Ivo Holava.

Zájemci mohou do vybraných titulů nejen nahlédnout, ale mohou si je rovněž pořídit do své knihovny. Tu si mohou obohatit například o tituly – Finanční stráž v Čechách 1842–1918, Hernando Colón vzrcadle své knihovny, Praxe inkluze dítěte v mateřské škole – děti s autismem, Historici mezi vědou a vědní politikou, Krajiny prostřených i prázdných stolů I. Evropská gastronomie v proměnách staletí, Výchovné poradenství na středních školách v kontextu současnosti, Rod Pernštejnů za přemyslovských a lucemburských králů... Tyto a další tituly Univerzity Pardubice budou k dispozici na stánku č. 202 Vydavatelství vysokých škol po celou dobu konání veletrhu.

„Na první výstavní den – čtvrtek 11. května – je od 17 hodin je naplánovaná také beseda spojená s autogramiádou s jedním z našich autorů. O své knize nazvané O červeném sporťáku a jiné současné pověsti a fámy z Mexika, o tom, jak vznikala a co je její podstatou, tu bude mluvit její autor – docent Oldřich Kašpar, který působí na Katedře sociálních věd Fakulty filozofické,“ zve na besedu s autorem publikace Ivo Holava a ke knize O červeném sporťáku dodává: „Kniha je určena širší veřejnosti a jedná se o výbor ze současných mexických urbánních pověstí a fám. Zahrnuje téměř sto šedesát textů od různých respondentů ze všech koutů Mexika.“

Kniha přináší vskutku reprezentativní vzorek zachycující komplikovanou strukturu současné mexické společnosti. Sbírka o 200 textových stranách je členěna do šesti bloků: Současné pověsti s předkolumbovskými kořeny. Současné pověsti o revenantech. Současné pověsti o ďáblovi, čarodějnic...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice