Published: 02.12.2016

Na Mikuláše zažijí Pardubice již třetí ročník vzájemného hokejového derby mezi týmy Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové, které je příjemným zpestřením akademického roku nejen pro pardubické i královehradecké vysokoškoláky, ale všechny fanoušky hokeje.

Letošní třetí ročník se bude konat podruhé v Pardubicích v TIPSPORT aréně, a to v úterý 6. prosince od 18:00 hodin.

Úvodní vhazování provedou rektoři obou univerzit prof. Miroslav Ludwig za Univerzitu Pardubice a prof. Kamil Kuča za Univerzitu Hradec Králové. Patrony letošního univerzitního derby jsou populární bývalí čeští hokejisté Michal Mikeska a Jaroslav Kudrna.

První ročník se konal v Pardubicích, vloni se hrálo v Hradci Králové, a tak se univerzitní derby letos vrací zpět do Pardubic, kde byla nová tradice založena. Oba předešlé ročníky meziuniverzitního klání vyhráli hokejisté Univerzity Hradec Králové. Oba dva zápasy vždy přilákaly na tři tisíce diváků, kteří na stadiónech, jak v Pardubicích, tak v Hradci Králové, vytvořili pokaždé fantastickou atmosféru.

I letošní třetí ročník by tak mělo divákům přinést další atraktivní podívanou. Tým pardubických hokejistů se bude snažit, co jen to půjde, aby zabránili týmu z Hradce Králové získat hattrick. Trenér pardubických vysokoškoláků má na soupisce celkem 37 hráčů. Tým absolvoval dva tréninky, kde se zúžil kádr na 20 hráčů. Někteří z nich navíc v současnosti působí v extraligových a prvoligových klubech, a tak je utkání pro fanoušky už i z tohoto pohledu velmi lákavé.

„Při loňském derby nám vítězství uteklo jen o vlásek a letos budeme bojovat, abychom konečně prolomili vítězné tažení týmu z Univerzity Hradec Králové a podařilo se nám vyhrát, a to právě na domácí půdě,“ podotýká k úternímu zápasu kouč pardubického týmu Mgr. Petr Filip, který zároveň vyučuje na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. „Doufáme, že štěstí bude letos stát při nás a dostaneme konečně pomyslný vítězný pohár z univerzitního derby do Pardubic.“

Po zápase je od 20:30 hodin připravena pro fanoušky afterparty v Congress Centre Palác Pardubice, kde vystoupí hudební skupiny Sabrage, Satelit Kanibal Official nebo Dj FLASH.

Cena lístku na hokejové utkání je 100 Kč a společná vstupenka na hokejové utkání i na afterparty je za 200 Kč. Pro studenty obou univerzit se prodávají lístky se slevou za 80 Kč, resp. za 160 Kč. Vstupenky lze zakoupit na pokladnách pardubické Tipsport arény, zlevněné vstupenky pro vysokoškoláky také na Kate...