dsc_5656-2_1600_132553.jpg

Published: 07.06.2019

Novým členem předsednictva České konference rektorů (ČKR) se včera v Hradci Králové stal rektor Univerzity Pardubice prof. Jiří Málek.

Zástupci českých vysokých škol zvolili do čela ČKR nově rektora České zemědělské univerzity v Praze Petra Skleničku, který vystřídal rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu. Ve vedení organizace bude pro další období kromě Jiřího Málka také rektor pražské Akademie múzických umění Jan Hančil, rektorka Vysoké školy zdravotnické Jitka Němcová, rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller a rektor Vysokého učení technického v Brně Petr Štěpánek.

Jedním z důvodů změny v čele organizace jsou podle nového předsedy například rozdílné pohledy na hodnocení vysokých škol jako výzkumných organizací. Česká konference rektorů sdružuje rektory všech veřejných a státních vysokých škol v České republice, a také jednadvaceti soukromých vysokých škol. Posláním ČKR je zabývat se zásadními otázkami vysokých škol, zaujímat k nim stanoviska a uplatňovat je v zákonodárných a výkonných institucích a úřadech. Setkání 151. zasedání Pléna České konference rektorů hostila Univerzita Hradec Králové.