O Evropě jednoduše. Jak přibližovat Evropskou unii občanům?
Divadlo Exil (Machoňova pasáž, tř. Míru 60, Pardubice) kontakt

Pro českou veřejnost představuje Evropská unie složité téma. Občas o ní slyšíme z médií, ale jinak se o ni většinou aktivně nezajímáme.

Zvýšit povědomí o členství Česka v EU a jeho příležitostech se snaží síť regionálních Eurocenter a portál Euroskop. O tom, jak Češi EU vnímají, co se s tím dá dělat a co má společného nákup vysavače s českým předsednictvím, si budeme 21. června povídat s Lídou Johnovou v Kavárně Universitas.

Kde: Divadlo Exil
Kdy: 21. června 2022 od 17:00 do 19:00
Vstupné dobrovolné
ON-LINE PŘENOS

Ing. Ludmila Johnová
Ludmila Johnová působí čtvrtým rokem jako vedoucí Oddělení pro Eurocentra v rámci Sekce pro evropské záležitosti Úřadu vlády, kde koordinuje informační aktivity týkající se EU a členství Česka v EU napříč regiony ČR. Zajímá se o aktuální dění v EU, sleduje trendy ve veřejném mínění a ve vzdělávání, především v tom neformálním. S mládeží pracuje i ve volném čase. Na pozici předsedkyně Komise mládeže České kuželkářské asociace organizuje kempy a turnaje pro mladé kuželkáře a jako trenérka doprovází mládežnickou reprezentaci na cestách po celé Evropě.

On-line přenos