upa-88-erasmus-filip_kiko_bunjee2_122042.jpg

Published: 24.10.2018

Dovolujeme si Vás upozornit na nabídku stipendií na základě mezinárodních smluv a na blížící se termín odevzdání přihlášek. Aktualizovanou nabídku naleznete na stránkách AIA a to buď na stránce „Výběrová řízení“ anebo „Rozpis kvót“ .

Univerzita Pardubice má pro akademický rok 2019/2020 vypsané kvóty do následujících zemí:

• Rusko (uzávěrka již 31.10.2018) Rusko nabízí celkem 15 stipendijních míst pro akademické pracovníky a pracovnice VŠ  a 4 stipendijní místa pro studenty DSP.

Další nabídka stipendijních míst na studijní a výzkumné pobyty:

15. 11. 2018 pro Německo (DAAD)

16. 11. 2018 pro Švýcarsko

30. 11. 2018 do 12:00 hodin pro Maďarsko

DAAD nabízí stipendia pro absolventy všech oborů, výzkumná stipendia pro studenty DSP, výzkumná stipendia pro studenty DSP v rámci doktorátu s dvojím vedením, výzkumné pobyty pro VŠ učitele a vědce, pracovní pobyty pro VŠ učitele v oborech architektura a umění, nová pozvání pro bývalé stipendisty.

Švýcarsko nabízí stipendijní pobyty pro studenty a absolventy DSP a absolventy MSP společenských a přírodovědeckých oborů a medicíny a stipendijní pobyty pro studenty konzervatoři a VŠ uměleckých směrů.

Maďarsko nabízí studijní pobyty pro studenty BSP, MSP a DSP, výzkumné pobyty pro VŠ učitele a letní kursy maďarštiny.

Více informací naleznete na http://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/44_mezinarodni_smlouvy-vyberova-rizeni/.