Published: 17.10.2012

Ve středu 17. říjnaod 10 hodin proběhne v Kongresovém sále zámku Litomyšl slavnostní imatrikulace nových studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, která sídlí v Litomyšli.

Studium bakalářského studijního programu Výtvarná umění zahajuje 15 studentů ve čtyřech oborech:

• Restaurování a konzervace kamene a souvisejících materiálů (2),
  • Restaurování a konzervace nástěnné malby a sgrafita (5),
  • Restaurování a konzervace papíru, knižní vazby a dokumentů (4),
  • Restaurování a konzervace uměleckých děl na papíru a souvisejících materiálech (4).

Slavnostní akademický slib budou skládat studenti prvního ročníku Fakulty restaurování v kongresovém sále litomyšlského zámku ve středu 17. října do rukou děkana fakulty Ing. Karola Bayera.

Součástí slavnostního akademického obřaduFakulty restaurování v Litomyšli je i bakalářská sponze a promoce nových absolventů. Diplom a titul "bakalář umění" získá 13 absolventů, diplom a titul "magistr umění" získá 7 absolventů.

Do nového akademického roku 2012/2013 se do všech ročníků a studijních programů Fakulty restaurování zapsalo 98 studentů.

Ve čtvrtek 18. října (9:00, 11:00 a 13:00 hodin)proběhne v Aule Arnošta z Pardubic další slavnostní imatrikulace a to nových studentů Fakulty ekonomicko-správní.

Studium bakalářských studijních programů Fakulty ekonomicko-správní zahajuje 759 studentů:

- 167 studentů prezenční a kombinované formy bakalářského programu Hospodářská politika a správa,
- 285 studentů prezenční a kombinované formy zvolilo studijní program Systémové inženýrství a informatika,
- 307 studentů prezenční a kombinované formy bude studovat bakalářský program Ekonomika a management.

Studium navazujících magisterských programů na fakultě zahajuje 327 studentů.

Do nového akademického roku 2012/2013 se do všech ročníků a studijních programů Fakulty ekonomicko-správní zapsalo přes 2 300 studentů.

Další slavnostní akademické obřady IMATRIKULACE nových vysokoškoláků proběhnou na Univerzitě Pardubice v měsíci listopadu:

- 1. listopadu na Dopravní fakultě Jana Pernera, - 2. listopadu na Fakultě elektrotechniky a informatiky, - 8. - 9. listopadu na Fakultě filozofické, - 30. listopadu na Fakultě chemicko-technologické.