galaxy095515.jpg

Published: 13.05.2024

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

Srdečně Vás zveme na seminář Doktorandův průvodce po publikační galaxii, který proběhne v rámci mentoringového programu.

Termíny:

1. blok: 16. května 2024, 9:00 – 12:00 hod

2. blok: 23. května 2024, 9:00 – 12:00 hod

Místo: EB / 01017

Lektorky: Blanka Jankovská, Veronika Kolínová

Dvě knihovnice se Vás budou snažit provést procesem publikování článku. Od výběru časopisu, přes nástroje pro zjednodušení psaní, formátování, citování a jazykové korektury až po odeslání k recenznímu řízení a akceptaci.

Vydaným článkem ale mise nekončí. Chcete se s ním pochlubit a dát ho na ResearchGate? Můžete. Chcete ho vykázat v OBD? Musíte. Ukážeme Vám, jak zacházet s různými verzemi Vašeho článku.

Těšte se i na dekódování šifer typu decil, kvartil, token, orkid, óbédé, ejpísí, hybrid, gold, vos, ford a áíes.

Obsah:

1. blok

• (Anti)plagiátorství (citační etika, Creative Commons, antiplagiátorské systémy)
  • Citační manažery (Zotero, Mendeley, EndNote Basic, Citace Pro Plus)
  • Nástroje pro psaní a jazykovou korekturu odborných textů v angličtině (SciFlow, Grammarly, Writefull)

2. blok

• Základní citační analýzy (citační databáze, metriky a hodnocení VaV)
  • Open Access (typy OA, APC, predátoři)
  • Identifikátory osob, dokumentů, záznamů
  • Evidence publikační činnosti na UPCE (OBD)

Registrovat se můžete zde: Doktorandův průvodce po publikační galaxii | Univerzita Pardubice (upce.cz)

Účastníci mentoringového programu mají možnost přednostního přihlášení.

Těšíme se na Vaši účast!

Případné dotazy směřujte na koordinátorku mentoringového programu:

Ing. Jana Křemenáková (jana.kremenakova@upce.cz

www.upce.cz/mentoring