dsc_2165_112082.jpg

Published: 13.07.2018

Sedmnáctý ročník Českých akademických her se uskutečnil v červnu v Brně. Mezi sportovci, kteří bojovali o medaile, byli i studenti Univerzity Pardubice. A vedli si skvěle, výsledkem jsou čtyři cenné kovy, které přivezli fotbalisté, veslaři v kategorii 4+ a tým pohybových skladeb. Individuální medaili získala Andrea Heřmánková z dopravní fakulty ve dvouhře žen ve stolním tenisu.

České akademické hry se uskutečnily ve dnech 17. – 22. června. Univerzitu Pardubice reprezentovalo šedesát jedna sportovců.

Letošní 17. ročník her hostila Masarykova Univerzita, Fakulta sportovních studií. Mladí sportovci soutěžili v 27 zařazených sportech a bojovali o titul Akademický mistr/ mistryně. Akademických her se účastnilo přibližně 2 000 sportovců z celkem 50 vysokých a vyšších odborných škol.

Pardubičtí vysokoškoláci se zapojili do bojů o medaile ve fotbale, veslování, stolním tenisu, ale také v atletice či volejbale. Reprezentanty měla naše univerzita i ve frisbee, pohybových skladbách a aerobiku.

Více se o výsledcích našich sportovců dočtete v e-Zpravodaji.

Kolektiv autorů
Katedra tělovýchovy a sportu