Published: 05.05.2014

Největší studentská akce roku je tady. V sobotu 10. května v 11 hodin vypukne studentský festival Majáles. Návštěvníci této tradiční oslavy studentského života se mohou těšit na vystoupení Vypsané fixy, UDG, Mandrage či Divokého Billa. Nenechte si ujít ani letošní novinku, tzv. warm up party Královská středa.

Pardubický Majáles 2014 se uskuteční na louce před koupalištěm Cihelna. Budou zde k dispozici hned dvě pódia a nově i party stan s DJ's.

Na návštěvníky Majálesu čekají nejen hudební zážitky, ale i soutěže a různé pokusy v podání sedmi fakult Univerzity Pardubice. Chemici předvedou, jak se dá řezat bez krve, u zdravotníků si vyzkoušíte tzv. opilecké brýle a studenti z Fakulty filozofické vystoupí s pohybovým divadlem o Energii.

Program doplní zábavné a sportovní aktivity. A nezapomnělo se ani na ty nejmenší, pro které je připraven program v odpoledních hodinách. Dětský koutek nabídne koncerty nebo zábavu ve skákacích hradech.

Pro studenty je připravená i warm up party Královská středa, která začíná 7. května od 16 hodin na pardubickém Pernštýnském náměstí. Vstup na akci je zdarma. Můžete se těšit na Ready Kirken, W.A.F., Sabrage, Bu-Fu, taneční vystoupení v podání T-BASS, barmanskou show a hlavně se bude vyhlašovat volba miss a krále Majálesu.

Vstupenky na Majáles zakoupíte v předprodeji v partnerských podnicích či v sítích Ticket Portal za 350 Kč. Opozdilci mají možnost koupit vstupenky na místě za 450 Kč.

Záštitu nad akcí přijal rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Miroslav Ludwig, CSc. a MUDr. Štěpánka Fraňková – primátorka města Pardubice.

Více se dozvíte na http://majalespardubice.cz.