Published: 17.04.2015

V sobotu 18. dubna dopoledne se uskuteční na Univerzitě Pardubice 1. ročník amatérského volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starosty MO Pardubice II. Turnaj se koná na podporu Rebeky Čihákové, která se narodila s nemocí motýlích křídel a pro kterou byl zřízen Nadační fond Rebečina křídla.

Turnaj vznikl za spolupráce a podpory starosty městské části Polabiny II Mgr. Radka Hejného a pod záštitou kvestora Univerzity Pardubice Ing. Petra Gabriela, MBA a ve spolupráci s Katedrou tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice, na které se bude tento první ročník dobročinného volejbalového turnaje konat.

„Do turnaje je přihlášeno celkem 12 družstev, z čehož jsou i dvě univerzitní. Sobotní turnaj se bude hrát ve dvou šestičlenných skupinách, s tím, že první tři týmy z každé skupiny postoupí do bojů o vítězství. Celý výtěžek ze startovného bude věnován Nadačnímu fondu Rebečina křídla,“ přibližuje akci kvestor Univerzity Pardubice Ing. Petr Gabriel, MBA.

Rebeka Čiháková se narodila 10. srpna 2014 a byla u ní diagnostikována nemoc motýlích křídel. Toto onemocnění je velmi vzácné, vrozené a bohužel nevyléčitelné onemocnění pojivové tkáně, jehož příčinou je mutace genu, který se stará o stavbu kůže. Onemocnění postihuje především kůži, dále pak v některých případech sliznici dutiny ústní, trávicího, respiračního a urogenitálního ústrojí. Puchýře se mohou vytvářet při jakémkoliv drobném tlaku či tření.

Rebečina forma se projevuje častými puchýři i při neopatrném dotyku. Při manipulaci s Rebekou musí být každý obezřetný, například se nemůže zvedat v místech podpaží. Váha musí být rozložena na více bodech, aby jí nebyla poraněna kůže. Dalšími projevy jsou chybějící nebo naopak zhrublé nehty, zhrublá kůže, vypadání vlasů, velmi špatná kvalita zubů, jizvy v důsledku traumatu kůže.

Turnaj se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015 od 8 do 16 hodin ve sportovní hale Univerzity Pardubice (Studentská 92, 532 10 Pardubice).

Organizátoři srdečně zvou všechny k podpoře této dobročinné akce i jednotlivých soutěžních týmů.