img_4947_121948.jpg

Published: 22.10.2018

Druhou říjnovou sobotu se tradičně na Pernštýnském náměstí v Pardubicích uskutečnil Běh naděje. Za krásného, spíše letního, počasí přišlo podpořit dobrou věc rekordních 443 běžců, cyklistů a jezdců na koloběžkách. Celkem se startovalo dvakrát a běžci se vydali na trať dlouhou dva a půl kilometru, pro kola a koloběžky to bylo ještě o pět set metrů více.

Ještě před samotným startem mohli sportovci, fanoušci i další příchozí opět využít nabídky stánku Fakulty zdravotnických studií, kde si mohli nechat změřit například krevní tlak či tělesný tuk, popřípadě jim odborníci poradili ohledně výživy a zdravého pohybu.

Letošního 21. ročníku se zúčastnilo rekordních 443 startujících a bylo vybráno 18 315 Kč.

Charitativní akce

Běh naděje je sportovně-společenskou charitativní akcí navazující na sérii Běhů Terryho Foxe, které v České republice úspěšně probíhaly v letech 1993 až 2007. Organizace Běhu naděje se tradičně ujal Univerzitní sportovní klub Pardubice, z.s., ve spolupráci s naší univerzitou, její Katedrou tělovýchovy a sportu a Fakultou zdravotnických studií a také Klub onkologicky nemocných Pardubice. V této mimořádné dobročinné akci, která je spojena s veřejnou sbírkou na podporu výzkumu rakoviny samozřejmě nejde o to zvítězit, ale ukázat, že lze vyjádřit pomoc těm, kteří ji potřebují.