Published: 27.01.2014

Univerzita Pardubice nabízí svým studentům už druhým rokem možnost zápisu předmětů Alternativní pohybové aktivity a Alternativní sporty v přírodě v rámci volitelné tělesné výchovy. Předměty jsou určeny zejména studentům se specifickými vzdělávacími potřebami a těm, kteří mají zájem pomáhat lidem s handicapem a lépe chápat jejich životní situaci.

Termíny zápisů tělesné výchovy na jednotlivých fakultách naleznete na následujícím odkazu: https://studenti.upce.cz/aktuality.html?id=/UPa/aktuality/KTS/zapis-tv.html

Alternativní pohybové aktivity APA2

Předmět je zaměřen na rozvoj koordinace, prostorovou orientaci, rytmické a psychomotorické schopnosti a další. Vyzkoušíte si v nich hry, mezi které patří např. bocciea, goalball, ringo, padák, indiaca, jóga atd., ale i relaxační a rehabilitační aktivity.

Alternativní sporty v přírodě ASP2

S tímto předmětem nebudete trávit čas v tělocvičně, ale vyzkoušíte outdoorové aktivity, mezi které patří např. veslování na gigových lodích, vodní turistika, nízké lanové aktivity, ice-breakerové hry, handbike a další.

Aplikovaná tělesná výchova je určena pouze pro studenty Univerzity Pardubice.

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit na Ing. Jana Zozuláka, e-mail: jan.zozulak@upce.cz