Published: 23.02.2021

Upozorňujeme všechny uživatele, kteří využívají aplikaci Skype for Business (Skype pro firmy), že provoz této služby bude do konce července ukončen. Pokud Skype for Business stále využíváte, začne se Vám v aplikaci zobrazovat informace, že je zapotřebí přejít na MS Teams a budou průběžně omezovány funkce aplikace (např. vyhledávání nových kontaktů, organizace meetingů, omezená textová komunikace, apod.).

Pro základní komunikaci s externími uživateli, kteří ještě Skype for Business využívají, je možné využít i aplikaci MS Teams, která základní komunikaci umožňuje. Dotyčnou osobu je nutné vyhledat externě.

Pro externí komunikaci může být zapotřebí, aby i druhá strana externí komunikaci podporovala (ze strany Univerzity Pardubice v tuto chvíli není nastaveno žádné omezení).

Další změnou, která letos nastává v oblasti webových prohlížečů, je ukončení podpory staršího prohlížeče Internet Explorer. Tento prohlížeč je postupně odinstalováván z počítačů na UPa a od října 2021 již nebude podporován. Doporučené prohlížeče pro provoz webových aplikací jsou Edge Chromium a Google Chrome.