Published: 23.04.2018

Pomůcky pro zdravotně postižené, pohyb na invalidním vozíku nebo techniku arteterapie si budou moci vyzkoušet všichni, kteří zavítají v úterý 24. dubna do univerzitní auly. Univerzitní centrum ALMA a akademická poradna Univerzity Pardubice připravila nevšední zážitkový a informační seminář s názvem „ZAŽIJ SI NA VLASTNÍ KŮŽI“.

Návštěvníci se dopoledne dozví více o životě osob se zdravotním postižením i s možnostmi studia a pobytu na Univerzitě Pardubice i pohybu v univerzitním kampusu. Pro návštěvníky všech věkových skupin je připraven zajímavý a kreativní informační dopolední program.

„K vidění a vyzkoušení budou netradiční zážitkové aktivity, jako například sledge hokej, rehabilitační pomůcka tzv. kůň v obýváku, arteterapie, muzikoterapie, denní pomůcky pro osoby se zrakovým postižením a deskové hry pro osoby se zrakovým postižením. Návštěvníci si budou také moci vyzkoušet lezení na sedm metrů vysoké mobilní horolezecké stěně,“ představuje program Mgr. Jana Vágnerová z Akademické poradny Univerzity Pardubice.

Program je pestrý a nabízí ukázky možností aktivního života osob se speciálními potřebami v důsledku smyslového, fyzického či psychického postižení.

„Diskutovat bude možné také s přítomnými odbornými poradci pro osoby s postižením, s diagnózou autismu i poruchami autistického spektra a pro osoby se závislostmi a dalším rizikovým chováním,“ doplňuje k zážitkovému semináři Jana Vágnerová.

Zážitkový seminář zorganizovala univerzitní akademická poradna a univerzitní centrum ALMA ve spolupráci s Katedrou věd o výchově Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, která zapůjčila pomůcky a jejíž studenti budou při jednotlivých aktivitách návštěvníkům pomáhat.

Akce je určená všem zájemcům, veřejnosti, žákům a studentům základních, středních a vysokých škol, akademickým pracovníkům a každému, kdo si bude chtít vyzkoušet, jaké to je žít s hendikepem.

Zážitkový seminář „Zažij si na vlastní kůži“ se koná ve vestibulu univerzitní auly v Pardubicích Polabinách v úterý 24. dubna 2018 od 9 do 12 hodin.

Centrum ALMA je specializované pracoviště Univerzity Pardubice, které zajišťuje nebo zprostředkovává ve spolupráci s fakultami podporu pro studenty se speciálními potřebami nebo hendikepem. Vytváří standardní podmínky pro vyrovnání studijních příležitostí pro stávající studenty se vzdělávacími potřebami, ale i pro uchazeče o studium.