Published: 20.05.2013

V pátek 17. května jednala Správní rada Univerzity Pardubice.
Sešla se v nových prostorách univerzitního centra na náměstí Čs. legií, v moderní zasedací místnosti nově zrekonstruované, historicky nejstarší budovy univerzity v centru města.

Kromě rozsáhlých dokumentů a právních úkonů, které ze zákona jako jeden z nejdůležitějších orgánů vysoké školy správní rada vysoké školy projednává, volila též na další dvouleté období své předsednictvo - předsedu a dva místopředsedy.

Rektor univerzity profesor Miroslav Ludwig zhodnotil činnosti i hospodaření univerzity v loňském roce, seznámil správní radu s plněním institucionálního rozvojového plánu za rok 2012 i rozpočtem univerzity na rok 2013.

Členové správní rady jednali též o právních úkonech, které jí vedení univerzity předložilo, a k nimž musí správní rada podle zákona o vysokých školách vydat univerzitě svůj předběžný písemný souhlas, aby je mohla univerzita provést. Plánované právní úkony se týkají zejména věcných břemen na majetku univerzity pro umožnění činností jiných společností, souvisejí s nabytím či prodejem majetku univerzity.

K činnosti a rozvoji univerzity vedli členové správní rady rozsáhlou rozpravu.

V závěru zasedání se uskutečnila volba nového předsednictva správní rady na další dva roky. Dosavadního předsedu Správní rady Univerzity Pardubice Ing. Romana Línka, MBA, současného 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje, vystřídal po dvou funkčních obdobích (tedy po 4 letech) v čele správní rady Ing. Ivo Toman, MBA - v současné době ředitel odboru regionální dopravy Generálního ředitelství České dráhy a. s. (jinak bývalý hejtman Pardubického kraje a též náměstek ministra dopravy). Místopředsedy správní rady se na dva roky stali: doc. Ing. Iva Ritschelová, CSc., předsedkyně Českého statistického úřadu, a Ing. Roman Línek, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje.