Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

Photo by Shiromani Kant on Unsplash

Na podzim roku 2022 uspořádalo centrum transferu technologií a znalostí (CTTZ) Univerzity Pardubice v rámci mezinárodního projektu INVENTHEI sérii workshopů zaměřenou na oblast inovací a podnikání. Workshopy byly vedeny v anglickém jazyce hybridní formou (prezenčně v budově Unit Univerzity Pardubice a online prostřednictvím MS Teams). To umožnilo účast na workshopech studentům a zaměstnancům, jenž by se nemohli dostavit osobně (např. zástupci fakulty restaurování sídlící v Litomyšli), členům mezinárodního INVENTHEI consorcia a členům spolku Transfera.cz, s nímž CTTZ dlouhodobě spolupracuje.

Zájemci, kteří se zúčastnili všech čtyř workshopů, získali certifikát o absolvování kurzu.

4 zajímavá témata

120 účastníků

zkušení mentoři

nespočet zkušeností

První workshop vedený panem Ing. Michalem Štefanem, MSc. (DEX Innovation Centre, EIT Hub in the Czech Republic) s názvem Design and Innnovation Thinking byl zaměřen hlavně praktickým směrem, kdy si účastníci vyzkoušeli transformaci vlastního nápadu do produktu, který by mohli uvést na trh.

Druhý workshop s úspěšnou advokátkou JUDr. Lucií Smolkou, Ph.D. s názvem Start- Up Legislation and IP Protection se zabýval ochranou duševního vlastnictví, a to především v oblasti IT, softwarů a databází.

Třetí workshop pod vedením Ing. Karla Buchty, Ph.D. na téma Start-up business strategy and market validation se orientoval, jak již název napovídá, do oblasti validace trhu, hodnocení tržního potenciálu produktu a tvorbě business plánu.

Čtvrtý workshop, pojmenovaný Start-up financing, building a company and raising money from investors s M.Eng. Přemyslem Rubešem (Presto Ventures a.s.) se zabýval strategií, jak získat investora pro svůj projekt.