Vyjdi ven na Univerzitě Pardubice

14. 03. 2018

UNIVERZITA PARDUBICE – LAVIČKA VÁCLAVA HAVLA – UNIVERZITNÍ KAMPUS

K akci pražských studentů DAMU se připojuje i skupina studentů Fakulty filozofické Univerzity Pardubice, která iniciuje setkání studentů a všech příznivců akce Vyjdi ven i v pardubickém univerzitním kampusu.

https://www.facebook.com/events/1333107063457900/

Ve čtvrtek 15. března se v poledne sejdou u Lavičky Václava Havla v atriu výukového areálu pardubického univerzitního kampusu ve Studentské ulici, aby vyjádřili podporu potřebě obrany ústavních a společenských zvyklostí a hodnot a přihlásili se svým podpisem ke zveřejněné výzvě:

Plný text výzvy – #VyjdiVen

Vyzýváme všechny občany, a především studenty vysokých i středních škol, aby společně s námi ve čtvrtek 15. 3. , na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, v pravé poledne vyšli ven ze škol, tříd a pracovišť na výstražnou stávku studentstva.

Výstražnou stávkou vyzýváme ústavní představitele České republiky, jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot.

Chceme, aby se všem a vždy měřilo stejným metrem. Chceme, aby prezident plnil svoji ústavní funkci a aby o budoucnosti nás všech nerozhodovaly trestně stíhané osoby, aby v klíčových výborech neseděli ti, kteří kdysi aktivně potlačovali demokracii a mlátili studenty.

Normalizace lži a absence základní odpovědnosti mají pro náš stát destruktivní následky pro celou společnost a kategoricky je odmítáme.

Především požadujeme:

1) Aby prezident České republiky plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhanou osobou.
2) Aby vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky.
3) Aby Senát důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí.

Za organizátory z pražské DAMU:
Luboš Louženský, student KP DAMU, Kateřina Rundová, studentka KP DAMU, Martin Zahálka, umělec, Radovan Bláha, aktivista a další.
Vyhlášení protestní stávky probíhá s plnou podporou studentské komory akademického senátu DAMU a děkanky DAMU.

Za organizátory v Pardubicích:
Studenti Fakulty filozofické Univerzity Pardubice
kontaktní osoba: Anna Křížková
Studenty v akci podporuje děkan Fakulty filozofické UPa.

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice