Published: 22.09.2017

Vážení členové akademické obce, vážení zaměstnanci Univerzity Pardubice,

jsem rád, že vás mohu i tímto způsobem pozdravit a přivítat v akademickém roce 2017/2018, a to nejenom jménem svým, ale i jménem celého vedení univerzity a vedení všech jejích fakult.

Zvláště pak zdravím a vítám studentky a studenty, kteří se stávají členy akademické obce Univerzity Pardubice poprvé. Od této chvíle jste součástí velkého kolektivu studentů, akademických pracovníků a ostatních zaměstnanců univerzity, a to se všemi právy a povinnostmi, které z toho vyplývají. Jsem rád, že jste si pro svá vysokoškolská studia vybrali právě Univerzitu Pardubice. O tom, jaká naše alma mater je a bude, rozhodujete od této chvíle i vy. Vysokoškolská studia patří i přes občasné obtíže a problémy, které vás pravděpodobně také čekají, mezi nejkrásnější období, na něž budete vzpomínat celý život. Využijte prosím čas, který vás na univerzitě čeká, k tomu abyste se co nejlépe připravili na vaše další uplatnění ve společnosti.

Aktivní přístup studentů ke studiu, akademických a ostatních pracovníků ke své práci a využití bohatých možností, které nám všem univerzita nabízí, rozhoduje o tom, jak bude Univerzita Pardubice v nastávajícím akademickém roce úspěšná.

Všem studentkám, studentům, kolegyním, kolegům a zaměstnancům Univerzity Pardubice přeji úspěšný akademický rok 2017/2018, přeji všem pevné zdraví a životní optimismus. Těším se na spolupráci a naše další společné úspěchy.