Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

obrazovky95410.jpg
-
Automatické mlýny, Pardubice kontakt

Přijďte na Vědecko-technický jarmark

Vědecko-technický jarmark Univerzity Pardubice i letos zavítá do centra města, nově do areálu Automatických mlýnů. Zájemci bez rozdílu věku se mohou ve čtvrtek 20. června od 9 do 17 hodin ponořit do tajů vědeckých principů i každodenních věcí, které nás obklopují. Univerzita pořádá akci společně s partnery v rámci městských slavností Zrcadlo umění.

Těšit se můžete na program z mnoha oblastí:


Podrobný program  připravujeme! 

Doprovodný program pro základní a střední školy: 

Sférické dílny a sférické hřiště Sféra

Volný vstup do výstavy Exit 91 / Vykopávky Východočeské muzeum Pardubice

Návštěvníci se mohou těšit například na nejstarší neolitickou studnu z Ostrova, kterou se pokusili dobovými kamennými nástroji znovu vyrobit experimentální archeologové. Zazáří v ní také výběr šperků, nástrojů a keramických nádob z pohřebiště doby bronzové z Rokytna. Exkluzivní podívanou nabízí mimo jiné i výbava dvou bohatých hrobů z doby stěhování národů ze Slatiňan. K vidění bude originál i novodobá replika bojovnického meče ze svářkového damašku nebo skleněné nádoby, které do střední Evropy doputovaly ze syrského pobřeží.

určeno pro 2. stupeň ZŠ/SŠ, start v 10,11,12,13 a 14 hod

Od zrnka k umění - interaktivní prohlídka budovy Gočárovy galerie Gočárova Galerie

Není tomu tak dávno, co se budova Gočárovy galerie otřásala provozem mlýnských strojů, hlubinná sila ukrývala tuny obilných zrn a čerstvě namletá mouka zásobovala nejednu pekárnu. Během interaktivní prohlídky projdeme zrekonstruované prostory Gočárovy galerie v budově bývalých Automatických mlýnů a seznámíme se s jejich příběhem, který začal před více než 100 lety. Podíváme se, jak se mlýnice a silo proměnily do své dnešní výstavní podoby. Za příznivého počasí se pokocháme pohledem na Pardubice i areál Automatických mlýnů ze střešní terasy. Povídat si budeme i o Josefu Gočárovi a jeho vybrané stavby si návštěvníci pomocí razítek zachytí na vlastní časovou osu.

určeno pro 2. stupeň ZŠ start v 9.00; 10.30; 12.30 a 14 hod

Prohlídka s průvodcem Automatické mlýny

Robotické hračky a programování ozobotů Krajská knihovna v Pardubicích

Workshop programování ozobotů a představení robotických hraček pro nejmenší.

určeno pro 1. stupeň ZŠ start v 9.00; 11.00; 13.00 a 15 hod (veřejnost) 

Prohlídka a exkurze do cvičného mlýna Střední škola potravinářství a služeb