vecerzenvevedea4sirka91560.png

Published: 06.02.2024

Zítřejší večer se blíží a tak znovu připomínáme akci nejen pro všechny z UPCE, ale i pro širokou veřejnost, jíž v letošním roce završuje Univerzita Pardubice své zapojení se do Mezinárodního dne dívek a žen ve vědě, které vyhlásilo OSN na začátek února, a ke kterému se hlásí nejen univerzity a organizace v Česku, ale po celém světě. Jaké je to být ženou ve vědě? Jaké jsou možnosti a také mnohdy úskalí, jaké jsou cesty a návrhy řešení na problematiku většího zapojení žen ve vědě? To jsou otázky, které jsou pokládány na celém světě. Každá dívka a žena, která se chystá nebo je již na dráze vědecké kariéry si projde nebo prochází a řeší určitou stejnou problematiku, na kterou je možné nacházet společnou cestou řešení.

Téma je aktuální o to více, že Univerzita Pardubice je především vzdělávací instituce, která oslovuje středoškolské studentky ke studiu na UPCE, ovlivňuje a formuje budoucnost dívek a žen, které již zde studují, svou výukou a možnostmi zapojení do vědecké činnosti.

Přijďte proto již zítra 7. 2. 2024 do Auly Arnošta z Pardubic. Večer žen ve vědě začíná v 17 hod. Předpokládaný konec je v 19 hod.

Drobné občerstvení bude zajištěno. Pro děti máme připraven dětský koutek s projekcí z akce (dětský koutek je nehlídaný). Šatna bude otevřena.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Tým Oddělení HR Award

VÍCE O ŽENÁCH VE VĚDĚ NA UPCE ZDE.