Univerzita Pardubice je oficiálním partnerem Olympijského parku Pardubice

Olympijský park Pardubice otevře své brány od 5. do 21. srpna – každý den mezi 9. a 17. hodinou. Na jeho zajištění a programu participuje také Univerzita Pardubice jako oficiální partner Olympijského parku Pardubice. Nejenže se připojí se speciálním populárně-naučným programem na stanovišti č. 18 SCIENCE POINT s atraktivními vědeckými a technickými interaktivními demonstracemi, ale návštěvníkům nabídne i další služby a sportovní vyžití.
Univerzita návštěvníkům Olympijského parku Pardubice nabízí:
Po dobu trvání Olympijského parku Pardubice (5.–21. 8.) můžete využít ubytování na vysokoškolských kolejích ve Studentské ulici, které se nacházejí v blízkosti parku Na Špici. Pohodlně zde také zaparkujete svůj vůz.
Budete-li mít hlad, můžete si na jídlo zajít do nedaleké vysokoškolské menzy Univerzity Pardubice. Jsou tu připravené snídaně, obědy i večeře.
Univerzita má od podzimu nová parkovací místa a návštěvníci Parku mohou vyzkoušet na 220 parkovacích míst pro automobily a 14 míst pro motocykly. Zaparkovat je možné na parkovišti v bezprostřední blízkosti budovy Katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice v ulici Kunětická 92, dále na parkovišti v blízkosti vysokoškolských kolejí a Fakulty chemicko-technologické v Pardubicích v ulici K Cihelně.

VYUŽITÍ SPORTOVIŠŤ
Na nich si budou moci návštěvníci vyzkoušet různé olympijské i neolympijské sporty.
 
Každý den od soboty 6. srpna po následujících 16 dnů jsou pro návštěvníky připravené atraktivní vědecké i technické interaktivní demonstrace. Vědci i studenti Univerzity Pardubice jim ukáží, že život je chemie, věda je v pohybu, záchrana života je v našich rukách, že díky znalosti ochranných prvků bankovek je už nikdo nenapálí, zjistí, jak se restaurují památky, jak vypadá archeologické naleziště a mnoho dalších zajímavých informací. Na programu participuje všech sedm fakult Univerzity Pardubice.
Bližší informace najdete na stránkách Olympijského parku Pardubice nebo na facebookovém profilu.

PRŮVODCE i s celým programem Olympijského parku Pardubice 2016.

Park bude slavnostně otevřen v pátek 5. srpna. Těšíme se na vás!