Published: 23.05.2012

Ve středu 13. června se mezi 9:00 až 16:00 hodinou uprostřed univerzitního kampusu uskuteční

V Ě D E C K O - T E CH N I C K Ý   J A R M A R K

Zájemci budou moci navštívit na 15 speciálních stánků, na kterých nahlédnou do tajů světa vědy a techniky. Na ploše akademického náměstí uprostřed univerzitního kampusu v Pardubicích - Polabinách budou připravené nejrůznější chemické a fyzikální hrátky a pokusy, matematické hlavolamy apod. Dopravní fakulta Jana Pernera navíc otevře svůj dopravní sál, kde bude možné obdivovat jednotlivé exponáty železnic.

Kromě toho čekají na žáky také soutěže o ceny, tvůrčí dílna nebo populárně-naučná divadelní vystoupení, která si připravilo Úžasné Divadlo Fyziky ÚDiF. Věci kolem nás mají totiž své kouzlo a při pozorném dívání, je možné spatřit něco krásného nebo překvapivého.

Přijďte se přesvědčit, že chemie, fyzika, matematika a další vědní disciplíny nejsou vůbec nudné

Vědecko-technický jarmark pořádá Univerzita Pardubice v rámci projektu Brána vědě/ní otevřená - BRAVO. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Více informací o akci - zde.