Published: 11.08.2017

Univerzita Pardubice obohatí program i letošního Sportovního parku Pardubice. Pro návštěvníky znovu připravila speciální populárně-naučný program s atraktivními a interaktivními vědeckými a technickými ukázkami a demonstracemi. Na své stanoviště umístěné v Parku na Špici a nazvané SCIENCE POINT zve návštěvníky již od této soboty 12. srpna.

Po všech 9 srpnových dnů se na populárně-naučném zážitkovém stanovišti SCIENCE POINT budou střídat vědci i vysokoškoláci z Univerzity Pardubice. Návštěvníky totiž provedou světem moderní vědy a hravou a zážitkovou formou jim přiblíží zajímavosti kolem nás. Zavedou je přitom do nejrůznějších oborů - chemie, dopravy, elektrotechniky a robotiky a dalších vědeckých oborů, které se pěstují na Univerzitě Pardubice.

„Návštěvníci Sportovního parku Pardubice tak budou moci strávit například den s roboty a zjistit, co všechno umějí a zvládnou. Seznámí se s polovodiči a otestují, zda se sami dobře znají. Podívají se totiž na geny, krevní skupiny, do lidské buňky nebo sobě až »na kost«. Chybět nebudou ani chemické pokusy, slalom na koloběžce mezi dopravními značkami a s brýlemi simulujícími jízdu v opilosti či pod vlivem drog,“ zve návštěvníky na stanoviště číslo 14 SCIENCE POINT jeho univerzitní organizátorka Ing. arch. Iva Svobodová z Oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice a pokračuje ve vyjmenovávání zajímavostí populárně-naučného programu:

„Každý den čeká návštěvníky jiný program tak, jak se budou jednotlivé fakulty univerzity na stanovišti v průběhu týdne střídat. Přitažlivé pro návštěvníky budou jistě ukázky z oblasti snahy o ulehčení a zpestření života hendikepovaným. Děti si vyzkouší, jaké to je hrát stolní hry pro nevidomé, naučí se Braillovo písmo a prohlédnou si nejrůznější pomůcky. Zasoutěží si v magnetické střelnici, projdou laserové bludiště či otestují regulační olympiádu při souboji člověka s automatem při regulaci teploty v domě. Zajímavosti, rady a tipy, jak dbát o své zdraví, přidají kolegové z Fakulty zdravotnických studií, protože zdraví je to nejcennější, co máme.“

Návštěvníky čekají každý den zajímavé pokusy a interaktivní hrátky od 9 do 18 hodin. Vyzkoušet si mohou navíc zábavné vědecké KVÍZY z chemie, restaurování, zdravotnických oborů nebo si tipnout, jak vypadá sport pod mikroskopem. Poskládají si netradiční vědecké PUZZLE – pern...

Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice