Published: 20.02.2017

V pondělí 20. února vstupuje Univerzita Pardubice do druhé poloviny tohoto akademického roku – pro téměř 8 tisíc vysokoškoláků ZAČÍNÁ LETNÍ SEMESTR. Do poslucháren a laboratoří se opět vrací studenti, aby načerpali nové vědomosti, dopsali diplomové práce, postoupili blíž úspěšnému ukončení studia a získání vytouženého titulu. Kromě nich pardubický kampus zaplní i studenti ze zahraničí, kteří do Pardubic přijeli na zkušenou. Tentokrát například z Turecka, Španělska, Portugalska, Srbska a dalších zemí.

Studentům všech sedmi fakult Univerzity Pardubice začíná výuka v pondělí 20. února. Chodit na přednášky, cvičení, lekce a kurzy a poctivě plnit studijní povinnosti budou po následující tři měsíce do 21. května, kdy letní semestr oficiálně skončí. Po něm ve zkouškovém období prokáží, co všechno se za akademický rok naučili. Obhajobou závěrečných bakalářských či diplomových prací, složením závěrečných zkoušek a při slavnostních promocích univerzitu pak opustí na 2 tisíce úspěšných absolventů.

Kromě českých studentů je možné i v letním semestru tohoto roku potkat v univerzitním kampusu téměř pět stovek zahraničních studentů z 65 zemí světa. Studují na všech sedmi fakultách Univerzity Pardubice, a to buď v celých studijních programech a oborech, tedy více let, nebo přijíždějí na univerzitu jen na jeden či dva semestry. Na letošní letní semestr jich na některou ze sedmi fakult univerzity dorazila stovka. V Pardubicích jsou již od minulého týdne, kdy se s kampusem i městem seznámili prostřednictvím tzv. orientačního týdne (orientation week).

Od pondělí do pátku se o zahraniční pardubické nováčky starali naši vysokoškoláci ze studentského spolku ESN Pardubice. Tradičně pro ně během prvního týdne pobytu připravili nejrůznější aktivity. Provedli je po kampusu, vysvětlili jim informace vztahující se ke studiu a systému výuky u nás. Také jim ukázali město včetně památek a důležitých míst pro studentský život. Kromě toho se studenti také seznamovali s češtinou. Absolvovali úvodní hodinu pro cizince,“ vyjmenovává první aktivity letního semestru zahraničních studentů v Pardubicích Mgr. Jana Voltrová z Centra mezinárodních mobilit Univerzity Pardubice a dodává: „Další společenské a poznávací aktivity čekají na Erasmus studenty v průběhu celého letního semestru. Připravujeme pro ně nejen výlety po Pardubicku a okolí, ale i sportování nebo například i návštěvu hokejové arény a hokejovéh...