Published: 23.09.2016

V pondělí 26. září zahajuje všech sedm fakult Univerzity Pardubice oficiálně nový akademický rok, na pardubické vysoké škole v pořadí již 67.

Na sedm fakult Univerzity Pardubice se do 65 studijních programů se 120 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu - doposud zapsalo téměř 8,5 tisíce vysokoškoláků, z nichž necelých 80 % jich bude studovat letos tzv. prezenční formou studia.

Na studium v 1. ročníku bakalářských studijních programů je zapsáno v této chvíli přes 2,5 tisíce nových vysokoškoláků.

To jsou počty studentů obdobné jako v minulém akademickém roce.

(Počet studujících na vysoké škole ovšem není pro tento akademický rok ještě konečný – koncem září a počátkem října ještě probíhají na některých fakultách zápisy do vyšších ročníků studia magisterského a doktorského a do kombinovaného studia a oficiální vysokoškolské statistiky se uzavírají až k 31. říjnu.)

V tomto týdnu se s vysokoškolským prostředím a studiem již seznamují studenti prvního ročníku bakalářského studia na Fakultě chemicko-technologické, kde probíhá intenzivní kurz chemie a matematiky.

Možnost zopakovat matematiku ze střední školy, případně doplnit vzniklé mezery měli i studenti Fakulty elektrotechniky a informatiky, a to v přípravném kurzu v závěru týdne, ve dnech 20. až 23. září.

Sérii úvodních kurzů studentů 1. ročníků uzavírá v pátek 23. září v Aule Arnošta z Pardubic Fakulta ekonomicko-správní. Informační a poradenské centrum pro studenty 1. ročníku bakalářského studia připravilo úvodní setkání, během něhož „nováčci“ dostanou své indexy a průkazy studenta a dozvědí se řadu informací důležitých i zajímavých nejen pro studijní, ale i studentský život.

Oficiální výuka pak všem vysokoškolákům začíná v Pardubicích v pondělí 26. září.

Univerzitní kampus v Pardubicích - Polabinách je uvítá letos již v komfortním prostředí – jak co se týká dostatečných míst a vybavení poslucháren a laboratoří, tak sportovišť, tak s dostatkem klidových zón a větším počtem parkovacích míst.

Opět lepší bydlení na kolejích
Tak jako každý rok i letos zajišťovala Správa kolejí a menzy v Pardubicích během letních měsíců vylepšení některých pavilonů kolejí. Velkou rekonstrukcí prošel pavilon E, kde byly kompletně opraveny všechny koupelny a&#...